Baltija pieļauj ES atveseļošanas fonda bloķēšanu, ja nebūs naudas Rail Baltica

Latvija, Lietuva un Igaunija ir informējušas ES Padomes prezidentūru, ka atsauks savu piekrišanu Eiropas Atveseļošanas fondam, ja Eiropas Parlamenta lēmumu rezultātā netiks piešķirts ES finansējums dzelzceļa projektam Rail Baltica, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Kā vēsta ziņu portāls Politico un LRT, 2020.gada jūlijā ES līmenī panākta vienošanās paredz, ka no ES daudzgadu budžeta dzelzceļa projektam Rail Baltica tiks piešķirts 1,4 miljardu eiro liels finansējums. Eiropas Parlamentā, kam ir loma budžeta apstiprināšanā, daļa deputātu janvārī iestājušies pret to, ka tiek paredzēts finansējumus kādam konkrētam projektam vai valstu grupai.

Ziņu portāli arī citē kādu 18.janvāra vēstuli no Baltijas valstu valdību vadītājiem, kas adresēta Portugālei kā ES Padomes prezidējošai valstij. Tajā, raksta ziņu portāli, Portugāles prezidentūra aicināta nodrošināt garantētu Rail Baltica finansējumu.

Lietuvas prezidenta kanceleja situāciju komentējusi šādi: «Baltijas valstis (..) pastāv uz to, ka [ES daudzgadu budžetā – LRT] ir jāatspoguļo sarežģītais kompromiss, ko panāca ES dalībvalstis, un to nevar radikāli mainīt.»

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1328900/baltics-threaten-to-block-eu-recovery-fund-over-rail-baltica

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas