Baltijā sākusi kursēt pirmā elektriskā kravas mašīna

Scania dīlercentrā Tallinā tika prezentēta pirmā pilnībā elektriskā kravas automašīna Baltijā.

Jaunais elektriskais kravas auto ir 11,5 metrus garš un 1,35 metrus plats. Transportlīdzekļa kopējā masa ir 29 tonnas un kravnesība – 14 tonnu. Tā patēriņš uz kilometru ir 1,3 kilovatstundu un ar pilnībā uzlādētu bateriju tas var veikt līdz 250 kilometriem. Šo «dzelzs rumaku» darbina 300kwh spēcīgs akumulators.

Scania mērķis ir panākt, lai līdz 2025.gadam 10% no jaunajiem pārdotajiem automobiļiem būtu elektriskie kravas automobiļi un līdz 2030.gadam puse no saražotajiem jaunajiem transportlīdzekļiem būtu elektriski, norāda uzņēmumā.

Tāpat Scania atzīmē, ka elektriskā transportlīdzekļa kaitējums dabai ir par 99% mazāks nekā automobilim ar dīzeļdzinēju.

Scania Baltijas biznesa vienības vadītājs Janno Karu (Janno Karu) stāsta, ka šī ir pirmā elektriskā kravas automašīna, kas pārvietosies pa Igaunijas ceļiem, taču to skaits tuvāko gadu laikā pieaugs.

Pēc Karu domām zaļajai pārejai autotransporta biznesā ir trīs galvenie šķēršļi. Pirmkārt, elektromobilis ir gandrīz divas reizes dārgāks par dīzeļdzinēja auto, kas padara to nepieejamu daudziem autopārvadājumu uzņēmumiem. Otrkārt, uz ceļiem nav pietiekami daudz uzlādes vietu. Trešais faktors ir tas, ka nepieciešams palielināt zaļās enerģijas ražošanas jaudu. Šo trīs punktu risināšanai nepieciešams katras valsts valdības un Eiropas Savienības atbalsts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas