Baltija vienojas sadarboties veselīga uztura, kā arī alkohola un tabakas patēriņa politikā

Igaunijas, Latvijas un Lietuvas veselības ministriju vadība vienojušās sadarboties veselīga uztura, alkohola un tabakas patēriņa politikas izstrādē, tostarp informācijas apmaiņā ar mērķi Baltijā mazināt iedzīvotāju mirstību no neinfekciozām slimībām.

Igaunijas sabiedriskais medijs ERR vēsta, ka otrdien, 16.maijā, pēc tikšanās Viļņā ar Latvijas Veselības ministrijas valsts sekretāru Kārli Ketneru un Lietuvas veselības ministru Aurēliju Verīgu (Aurelijus Veryga) Igaunijas veselības un darba lietu ministrs Jevgēnijs Osinovskis (Jevgeni Ossinovski) sacījis: «Šobrīd esam tālu no Ziemeļvalstīm, kuru sociālā politika un prakse slimību novēršanā ir paraugs visām trim Baltijas valstīm. Nopietna un satraucoša joma mūsu reģionā ir nevienlīdzība pēc veselības stāvokļa jeb veselības rādītāju ciešā saikne ar dzimumu, izglītību un ekonomisko labklājību».

Veselības resoru vadošās amatpersonas vienojušās apmainīties ar informāciju, kas saistīta ar alkohola patēriņa pieejamības ierobežošanu, tabakas izstrādājumu vienādošanu un sadarbību ar pārtikas industriju, kā arī izstrādāt kopīgus plānus veselīga uztura veicināšanā.

Ref: 111.111.103.4583

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas