Baltijas ārlietu ministri apmeklē Ukrainu

Triju Baltijas valstu ārlietu ministri piektdien, 6.maijā, uzturas kopīgā vizītē Ukrainā, lai apmeklētu karadarbību pieredzējušas vietas un apspriestu turpmāku atbalstu Ukrainai, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Igaunijas ārlietu ministre Eva Marija Līmetsa (Eva-Maria Liimets) iepriekš Ukrainu apmeklējusi 23.februārī – dienu pirms Krievijas pilna apjoma iebrukuma sākuma.

Pēc viņas teiktā, piektdienas vizīte veltīta, lai paustu «nerimstošu atbalstu Ukrainas tautai un lai apspriestu papildu veidus, kā mēs varam palīdzēt Ukrainai, kas cīnās par savu brīvību un suverenitāti, kā arī par demokrātiskajām vērtībām».

Vizīte seko Ukrainu atbalstošo valstu konferencei Varšavā, kas notika ceturtdien, 5.maijā. Savā uzrunā konferencē Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzsvēris Latvijas stingro atbalstu Ukrainai visās jomās: politiskajā, militārajā un humānās palīdzības jomā. Latvijas palīdzība Ukrainai jau pārsniegusi 220 miljonus eiro. «Visa Latvija – valdība, uzņēmēji un pilsoniskā sabiedrība – ir vienota, lai palīdzētu Ukrainai uzvarēt karu. Latvija iesaistīsies Ukrainas valsts atjaunošanā – skolu, bērnudārzu un slimnīcu rekonstrukcijā,» teicis Rinkēvičs.

Lasiet arī: Donoru konferencē Ukrainai saziedoti vairāk nekā seši miljardi eiro

Piektdien Ukrainā Lietuvas ārlietu ministrs Gabrielis Landsberģis (Gabrielius Landsbergis) sacījis, ka vizītē tiks apspriesti atjaunošanas, restaurācijas darbi un Ukrainas ES kandidātvalsts statuss.

«Ziedošā Kijiva atgādina, ka valsts ir gatava spožai nākotnei,» tā Landsberģa teikto citē ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas