Baltijas ārlietu ministri dodas solidaritātes vizītē uz Ukrainu

Triju Baltijas valstu ārlietu ministri devušies vizītē uz Kijevu, lai paustu solidaritāti un atbalstu Ukrainai laikā, kad Krievija sapulcinājusi lielu karaspēku pie robežas ar Ukrainu, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Igaunijas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis norādījis, ka trešdien, 14.aprīlī, ministrus uz Kijevu ielūdzis Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba.

«Vizītes nolūks ir apliecināt Igaunijas, Latvijas un Lietuvas solidaritāti ar Ukrainu kontekstā ar Krievijas Federācijas destabilizējošām darbībām, lai paustu atbalstu Ukrainai un iegūtu pilnīgu pārskatu pār situāciju,» skaidrojis Igaunijas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis.

Lasiet arī: Japāna attīrīto Fukušimas ūdeni izlaidīs okeānā

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs mikroemuāru vietnē Twitter ceturtdienas, 15.aprīļa, rītā ievietojis fotogrāfiju no Viļņas Lidostas. «Kopā ar maniem Igaunijas un Lietuvas kolēģiem, Evu-Mariju Līmetsu (Eva-Maria Liimets) un Gabrieli Landsberģi (Gabrielius Landsbergis), pirms izlidošanas uz Kijevu, lai paustu atbalstu un solidaritāti ar Ukrainu,» vēsta Rinkēviča angļu valodā paustais.

Pēdējās nedēļās Krievija ir mobilizējusi lielu skaitu militārpersonu pie robežas starp Krievijas anektēto Krimu un Ukrainu, kas vairojis bažas par jauna konflikta iespējamību. ASV ir aplēsušas, ka pie Ukrainas austrumu robežas atrodas aptuveni tikpat liels karaspēks kā 2014.gadā, kad sākās Krimas sagrābšana, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas