Baltijas Asambleja: Eiropu apdraud Krievijas kaujinieciskā pašpārliecinātība

Jānis Vucāns

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas drošības veicināšanai nepieciešama cieša sadarbība aizsardzības jomā, un Baltijas Asambleja (BA) strādā pie tā, lai reģiona valstis organizētu kopīgus iepirkumus militārajā jomā un ieviestu kopīgu maģistra līmeņa mācību programmu reģiona drošības iestāžu darbiniekiem, kā arī regulāras taktiskās apmācības, piektdien, 13.maijā, uzsvēris BA prezidents Jānis Vucāns.

Atklājot Saeimas namā notiekošo konferenci Baltijas reģiona drošība: aktualitātes un turpmākie soļi, BA prezidents uzsvēra, ka mūsdienu izaicinājumiem Eiropai jāstājas pretim ar vēl ciešāku sadarbību un vienotu rīcību. Vucāns norādīja, ka drošība un aizsardzība atgriezusies Baltijas valstu parlamentu sadarbības institūcijas dienas kārtībā kā viens no svarīgākajiem jautājumiem.

«Šodien mēs redzam pasauli, kas ir daudz vētraināka un apdraudējumiem pilnāka nekā jebkad agrāk. Nestabilā situācija Tuvajos Austrumos nesusi bēgļu straumes un devusi iespēju spēcīgiem nevalstiskiem grupējumiem ar stingru tvērienu un varu ne vien destabilizēt situāciju savā reģionā, bet arī īstenot terora aktus Eiropā. Turklāt Eiropas drošību apdraud arī Krievijas nerimstošā agresija un kaujinieciskā pašpārliecinātība,» sacīja Vucāns, aicinot Baltijas valstis uz ciešāku sadarbību drošības, aizsardzības un ārlietu jomā.

Vucāns informēja, ka BA velta uzmanību ciešākai reģiona valstu sadarbības veicināšanai militārajā jomā, kā arī intensīvākai sadarbībai kiberdrošības jautājumos un kritiskās infrastruktūras aizsardzībā. Baltijas valstu parlamentu sadarbības institūcija īpašu vērību pievērš arī Eiropas Savienības (ES) austrumu robežas stiprināšanai un kopīgai cīņai pret Krievijas propagandu, kā arī strādā pie tā, lai veicinātu sabiedrības informētību par dažādu ārēju spēku īstenotām dezinformācijas kampaņām.

Saeimā 13.maijā notiek augsta līmeņa konference Baltijas reģiona drošība: aktualitātes un turpmākie soļi, kur uzmanības lokā ir jautājumi par mediju stiprināšanu, hibrīdapdraudējumu novēršanu un NATO un ES stratēģiskā kursa maiņu.

Ref: 102.000.102.12689

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas