Baltijas gaisa telpas patrulētājiem darba pilnas rokas

NATO lidmašīnām, ar kurām tiek uzraudzīta Baltijas gaisa telpas drošība, pagājušajā nedēļā bijis daudz darba.

Kā ziņo Lietuvas Nacionālā aizsardzības ministrija, no 21. līdz 27.martam no lidlauka Lietuvā NATO kara lidmašīnām bijis jāizlido desmit reizes, lai veiktu patruļas lidojumus vietās, kur Baltijas gaisa telpa robežojas ar Krievijas un Baltkrievijas gaisa telpu. Nācies arī pārtvert Krievijas militāros lidaparātus, kuri lidojuši starptautiskajā gaisa telpā virs Baltijas jūras, jo tie lidojuši pārkāpjot starptautiskos aviācijas noteikumus.

Aizvadītajā nedēļā NATO iznīcinātāji pārtvēruši vienu IL-20 lidaparātu, kas lidojis no Krievijas kontinentālās daļas uz Kaļiņingradu, bez lidojuma plāna, ar izslēgtu lidojuma datu retranslatoru, bet uzturējis radiosakarus ar reģionālo gaisa satiksmes vadības centru.

21.martā NATO iznīcinātāji veikuši patrulēšanu pie Baltijas gaisa telpas robežas ar Krieviju un Baltkrieviju. 22.martā NATO gaisa patruļas vienība pārtvēra vienu IL-20 lidmašīnu, kas lidoja turp un atpakaļ uz Kaļiņingradu. Tās lidojuma datu retranslators bijis izslēgts, lidojumam nebija iepriekš sagatavota plāna un apkalpe neuzturēja radiosakarus ar reģionālo gaisa satiksmes vadības centru.

Lasiet arī: NBS galvenais psihologs: Ieilgstot karam Ukrainā, arvien vairāk Krievijas karavīru to vairs negribēs un padosies vai bēgs

Nedēļas gaitā NATO gaisa patruļas vienība pieķērusi IL-20 tipa lidmašīnas, pārkāpjot starptautiskos lidošanas noteikumus, vēl trīs reizes. 24.martā NATO lidmašīnas pārtvērušas vienu IL-76 lidaparātu, kas lidojis no Krievijas kontinentālās daļas uz Kaļiņingradu. Arī tā apkalpe lidojusi ar izslēgtu sakaru aparatūru, bet iepriekš sagatavota lidojuma plāna.

NATO gaisa patrulēšanas vienība aizvadītajā nedēļā arī veikusi virkni preventību lidojumu gar Baltkrievijas un Krievijas robežām, teikts Lietuvas Nacionālās Aizsardzības ministrijas paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas