Baltijas premjeri pauž atbalstu Somijas un Zviedrijas uzņemšanai NATO

Latvijas ministru prezidents Krišjānis Kariņš paziņojumā kopā ar Igaunijas un Lietuvas kolēģēm paudis atbalstu Somijas un Zviedrijas uzņemšanai militārajā aliansē NATO.

Trešdien, 18.maijā, Briselē Somijas un Zviedrijas vēstnieki NATO ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam (Jens Stoltenberg) oficiāli iesnieguši abu Ziemeļvalstu pieteikumus par pievienošanos organizācijai.

Ministru kabineta paziņojumā presei teikts, ka Kariņš atzīmējis, ka Latvija apsveic Somijas un Zviedrijas lēmumus pievienoties NATO Aliansei un pilnībā atbalsta to uzņemšanu, jo tas būtiski stiprināšot visas alianses, Baltijas jūras reģiona, kā arī Latvijas drošību un aizsardzības spējas.

Lasiet arī: Kariņš parakstījis rīkojumu par Vitenberga demisiju

Lūk, triju valstu valdību vadītāju kopīgais paziņojums:

«Mēs – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas Ministru prezidenti – pilnībā atbalstām un apsveicam Zviedrijas un Somijas vēsturisko lēmumu pieteikties dalībai NATO.

Somijai un Zviedrijai ir tādas pašas vērtības kā NATO sabiedrotajiem, un šīs valstis atbalsta mūsu apņemšanos ievērot principus, uz kuriem balstās eiroatlantiskā drošība. Somijas un Zviedrijas pievienošanās NATO uzlabos mūsu kolektīvo drošību un stiprinās aliansi.

Baltijas valstis, Somija un Zviedrija ir kopīgi atbildīgas par mierīgu, drošu un pārtikušu Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionu. Somijas un Zviedrijas pievienošanās NATO palīdzēs sasniegt šos mērķus un pavērs mūsu valstīm jaunas iespējas ciešākai un spēcīgākai sadarbībai drošības un aizsardzības jomā.

Mums ir kopīgas drošības intereses, mums ir līdzīgi drošības apdraudējumi un izaicinājumi. Tāpēc Baltijas valstis šos draudus un izaicinājumus risinās ciešā sadarbībā un solidarizējoties ar Somiju un Zviedriju gan kā NATO sabiedrotajiem, gan pievienošanās procesa laikā. Mēs darīsim visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka šis pievienošanās process norit ātri un sekmīgi.»

Paziņojumu kopā ar Kariņu parakstījusi Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kalas) un Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte (Ingrida Šimonytė).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas