Baltijas valstīs pieaug elektroenerģijas biržas cena

Pagājušajā nedēļā Baltijas valstīs pieauga elektroenerģijas biržas cena, informē AS Latvenergo.

Baltijas valstīs lielākā elektroenerģijas cena pagājušā nedēļā bija Lietuvā – 57,35 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir pieaugums par 9%. Arī Latvijā vidējā elektroenerģijas cena pieauga par 9% un sasniedza 57,04 eiro par MWh, bet Igaunijā nedēļas laikā vidējā elektroenerģijas cena pieauga par 7%, sasniedzot 55,64 eiro par MWh. Nord Pool sistēmas vidējā cena pagājušā nedēļā pieauga par 13% un bija 54,31 eiro par MWh.

Nord Pool reģionā galvenie cenu ietekmējošie faktori iepriekšējā nedēļā bija zems nokrišņu daudzums, zems hidrorezervuāru līmenis Ziemeļvalstīs un samazināta vēja staciju enerģijas izstrāde, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Aukstāks laiks ietekmēja elektroenerģijas patēriņa pieaugumu, un tādējādi palielinājās fosilo kurināmo staciju izstrāde. Pieaugot gāzes, ogļu un oglekļa emisijas kvotu cenām, attiecīgi palielinājās ražošanas izmaksas, kas noteica «spot» sistēmas cenu kāpumu reģionā, skaidro Latvenergo.

Kompānijā arī informēja, ka, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, Nord Pool reģionā elektroenerģijas patēriņš pieauga līdz 9 895 gigavatstundām (GWh), kamēr izstrādes apmēri pieauga līdz 9 903 GWh.

Kopumā elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs pieauga par nepilnu procentu – līdz 613 GWh. Patērētās elektroenerģijas apmērs Igaunijā pieauga par 3% – līdz 191 GWh, Latvijā patēriņš pieauga par 1% un bija 160 GWh, bet Lietuvā elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 1% un bija 262 GWh.

Kopējais izstrādātās elektroenerģijas apmērs Baltijas valstīs salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu pieauga par 16%, sasniedzot 388 GWh. Latvijā izstrādes apmērs pieauga par 37% – līdz 141 GWh, Igaunijā izstrāde pieauga par 21% un bija 195 GWh, bet Lietuvā izstrāde samazinājās par 27% un bija 53 GWh.

Elektroenerģijas izstrādes apmērs attiecībā pret patēriņu pagājušajā nedēļā Latvijā bija 88%, Igaunijā –102% un Lietuvā – 20%. Baltijas valstīs kopumā tika saražoti 63% attiecībā pret reģionā patērēto elektroenerģijas apmēru.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Sistēma strādā pēc atkritumiem, gadiem ilgi ir ievilkta elektrība mājsaimniecībām, bet bezmaksas elektrība nav. Kāpēc infrastruktūra nav izveidota, Kam mēs maksājam?

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas