Baltijas valstīs straujākais bruto darba samaksas pieaugums bija Lietuvā

Baltijas valstīs straujākais vidējās bruto darba samaksas kāpums šogad pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, bija Lietuvā, taču joprojām Lietuvā vidējā bruto darba samaksa ir mazākā starp Baltijas valstīm, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lietuvā mēneša vidējā bruto darba samaksa 2018.gada pirmajā ceturksnī bija 895 eiro, kas ir par 9,5% vairāk nekā pērn pirmajā ceturksnī, Latvijā vidējā bruto darba alga minētajā laika periodā augusi par 8,6%, sasniedzot 961 eiro, bet Igaunijā vidējā bruto darba samaksa palielinājusies par 7,7%, sasniedzot 1 242 eiro.

Tādējādi šogad pirmajā ceturksnī Igaunijā vidējā bruto darba samaksa bija par 29,2% lielāka nekā Latvijā un par 38,8% lielāka nekā Lietuvā.

Statistikas pārvaldē atzīmēja, ka visās trijās Baltijas valstīs šā gada sākumā pieauga minimālā alga. Igaunijā minimālais atalgojums pieauga par 6,4%, sasniedzot 500 eiro, Latvijā – par 13,2%, sasniedzot 430 eiro, bet Lietuvā – par 5,3%, sasniedzot 400 eiro.

Latvijā un Lietuvā minimālā alga šogad pirmajā ceturksnī veidoja 45% no vidējās algas pirms nodokļu nomaksas, savukārt Igaunijā šī attiecība bija zemāka –40%, pavēstīja statistikas pārvaldē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas