Baltijas valstis un Polija ir gatavas veidot jaunus loģistikas koridorus no Ukrainas

Baltijas valstis un Polija ir gatavas palīdzēt Ukrainai meklēt jaunus loģistikas virzienus, lai nodrošinātu kara skartajai valstij iespēju eksportēt tās saražotos lauksaimniecības produktus.

Šo iespēju satiksmes ministrs Tālis Linkaits (K) trešdien, 20.aprīlī, apsprieda Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas transporta nozares ministru kopīgas tikšanās laikā ar Ukrainas infrastruktūras ministru  Oleksandru Kubrakovu (Oleksandr Kubrakov) un Ukrainas agrārās politikas un pārtikas ministru Mikolu Solski (Mykola Solskyi).

Satiksmes ministrs norāda, ka visas trīs Latvijas lielās ostas un tajās esošie graudu termināļi ir gatavi apstrādāt Ukrainas kravas, taču lielākā problēma pašlaik ir tieši kravu nogādāšana līdz Baltijas valstīm.

Latvija ir gatava strādāt kopā ar Lietuvas, Polijas un Ukrainas kolēģiem, lai meklētu risinājumus šiem izaicinājumiem, BNN informē Satiksmes ministrija.

«Ukrainas kolēģu apņēmība un darbs šajos izaicinājuma pilnajos laikos ir apbrīnas vērts, un Latvija ir gatava ar visiem iespējamiem resursiem atbalstīt centienus turpināt eksportēt šīs valsts saražoto lauksaimniecības produkciju,» pauž ministrs.

Lasiet arī: FOTO | Iepretim Krievijas vēstniecībai Rīgā sievietes protestē pret krievu armijas nežēlību pret sievietēm

Ukraina ir viens no lielākajiem graudaugu produktu eksportētājiem pasaulē, taču kara dēļ tā nevar izmanto savas ostas Melnajā un Azovas jūrā. Ukrainas infrastruktūras ministrs sanāksmē pauda, ka ir būtiski šajā situācijā meklēt jaunus loģistikas virzienus, lai iespējami mazinātu risku samazinātai pārtikas pieejamībai pasaulē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas