Baltijas valstīs vidējā elektroenerģijas cena samazinājusies

Pagājušajā nedēļā Baltijas valstīs vidējā elektroenerģijas cena samazinājusies, stāsta AS Latvenergo.

Igaunijas tirdzniecības apgabalā elektroenerģijas cena bija 45,67 eiro par megavatstundu (eiro/MWh), kas ir par 19% zemāka salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Lietuvā elektroenerģijas cena samazinājās par 17% līdz 45,93 eiro/MWh un Latvijas tirdzniecības apgabalā vidējā elektroenerģijas cena bija 46,05 eiro/MWh, samazinoties par 17%.

Nord Pool sistēmas cena iepriekšējā nedēļā pieauga par 5% līdz 35,23 eiro/MWh.

Aizvadītajā nedēļā dēļ zemāka nokrišņu daudzuma pieauga hidrobilances deficīts Ziemeļvalstīs. Tajā pašā laikā bija pieauga vēju staciju izstrāde reģionā. Baltijas valstīs cenu samazinājumu ietekmēja lielāki importa apjomi no Ziemeļvalstīm un trešajām valstīm, skaidroja Latvenergo.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš pieauga līdz 7 839 gigavatstundām (GWh) un izstrādes apjomi samazinājās līdz 7 499 GWh.

Visās Baltijas valstīs elektroenerģijas patēriņš bija 524 GWh, pieaugot par 1% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Latvijā patēriņš bija bez izmaiņām – 135 GWh. Igaunijā patēriņš pieauga par 2% līdz 156 GWh. Lietuvā elektroenerģijas patēriņš arī pieauga par 2% līdz 233 GWh.

Pagājušajā nedēļā kopējais izstrādātais elektroenerģijas apjoms Baltijas valstīs samazinājās par 21% līdz 247 GWh. Latvijā izstrādes apjomi samazinājās par 29% līdz 103 GWh. Igaunijā izstrāde samazinājās par 14% līdz 85 GWh. Lietuvā ražošanas apjomi samazinājās par 10% līdz 59 GWh salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu.

Izstrādes apjoms attiecībā pret patēriņu Latvijā bija 76%, Igaunijā bija 55%, un Lietuvā 25%, bet Baltijas valstīs kopumā tika saražoti 47% attiecībā pret reģionā patērēto elektroenerģijas apjomu pagājušajā nedēļā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas