bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

Baltijas valstu parlamentārieši saņem ASV atbalstu reģiona drošībai

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU «Amerikas Savienoto Valstu (ASV) senatoru galvenais vēstījums – Latvijai, Lietuvai un Igaunijai nav pamata satraukumam par NATO saistību nepildīšanu no sabiedroto puses,» norāda Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš.

«Šī bija vēsturiska tikšanās Senātā, kurā piedalījās astoņi procenti no visiem senatoriem. Tik augsta senatoru pārstāvība sarunā ar Baltijas valstu parlamentāriešiem apliecina – mēs esam stratēģiskie partneri,» uzsver Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs.

Baltijas valstu parlamentu delegācijas patlaban kopīgā vizītē uzturas Vašingtonā, ASV. Tā ir pirmā Baltijas parlamentāriešu vizīte Vašingtonā pēc novembrī notikušajām ASV Valsts prezidenta vēlēšanām. Tikšanās ar senatoriem notika ASV Senāta vairākuma līdera senatora Miča Makonela (Mitch McConnell) vadībā, portālu BNN informē Saeimas Preses dienests.

Tiekoties ar ASV Pārstāvju palātas amatpersonām, saņēmām tikai atbalstošus vārdus Baltijai un atzinību par jau sasniegto ceļā uz finansējumu aizsardzībai divu procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta 2018.gadā, akcentē Kalniņš.

Pārrunājot NATO Varšavas samita lēmumu par pastāvīgu alianses spēku klātbūtni Baltijā un Polijā izpildi, Latvijas delegācija informēja ASV kolēģus, ka notiek aktīvs darbs – Latvijā tiek veidota Kanādas vadītā daudznacionālā bataljona kaujas grupa.
Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Baltijas parlamentāriešu vizīti vērtē kā ļoti veiksmīgu. Viens no veiksmes faktoriem – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentāriešu vienotā izpratne un skaidrie vēstījumi.

Latvijas rosinātās triju Baltijas valstu parlamentāriešu vizītes Vašingtonā ietvaros deputāti tikās ar Senāta vairākuma līderi senatoru Makonelu un Senāta vadošajiem senatoriem, Senāta Ārlietu komisijas priekšsēdētāju senatoru Bobu Korkeru (Bob Corker) un līdzpriekšsēdētāju senatoru Benu Kardinu (Ben Cardin), kā arī Senāta Bruņoto spēku komitejas priekšsēdētāju senatoru Džonu Makeinu (John McCain) un komitejas senatoriem.

Tāpat deputāti tikās ar Pārstāvju palātas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Edu Roisu (Ed Royce), komisijas līdzpriekšsēdētāju Eliotu Engelu (Eliot Engel) un komisijas kongresmeņiem, kā arī apakškomisiju vadītājiem.

Vizītes ietvaros deputāti tikās ar ASV Kongresa Pārstāvju palātas Baltijas valstu atbalsta grupas līdzpriekšsēdētājiem un grupas kongresmeņiem. Vašingtonā Baltijas valstu delegācijas tikās arī ar Eiropas Politikas analīzes centra pārstāvjiem un piedalījās diskusijā ar ekspertiem par Transatlantisko sadarbību, Baltijas reģiona drošību un NATO jautājumiem domnīcā The Heritage Foundation, kā arī apaļā galda ekspertu diskusijā domnīcā The Atlantic Council.

Tāpat Saeimas Preses dienests informē, ka Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis, piedaloties 5.Parlamentārajā drošības un izlūkošanas forumā Vašingtonā (ASV), iesniedza kongresmenim Robertam Pitendžeram (Robert Pittenger) ielūguma vēstuli un izteica aicinājumu kādu no nākamajām parlamentāriešu sanāksmēm rīkot Latvijas parlamentā.

Abu komisiju priekšsēdētāji pauda pārliecību, ka kopējie mūsdienu drošības izaicinājumi veicina nepieciešamību pēc koordinētas un savstarpējā sadarbībā balstītas rīcības, tādēļ Latvijai kā nelielai valstij būtu ne tikai pagodinājums, bet arī unikāla iespēja uzrunāt un aktualizēt Latvijas un Baltijas reģionam nozīmīgus drošības un aizsardzības jautājumus šīs parlamentārās sadarbības platformas ietvaros.

Parlamentārās drošības un izlūkošanas foruma rīkošanu pirms vairākiem gadiem rosināja ASV kongresa pārstāvju palātas loceklis Pitendžers ar mērķi stiprināt ASV un Eiropas valstu sadarbību drošības veicināšanā. Šajos forumos Eiropas un ASV likumdevējiem ik gadu ir iespēja ne vien analizēt aktuālākos drošības izaicinājumus un riskus, bet arī savstarpējā informācijas un labās prakses piemēru apmaiņā rast efektīvus risinājumus un vienotu izpratni par kopīgi veicamiem pasākumiem.

Foruma organizatoriem vienmēr izdevies piesaistīt plašu parlamentu locekļu pārstāvību, kā arī nodrošināt izcilu nozaru profesionāļu un akadēmiķu iesaisti, tādēļ abu Saeimas komisiju priekšsēdētāji nāca ar iniciatīvu 2018.gadā parlamentāro forumu rīkot Saeimā.

Baltijas valstu parlamentu delegācijas no 6. līdz 8.decembrim kopīgā vizītē uzturējās Vašingtonā, ASV. Saeimas delegāciju vada Kalniņš, un tās sastāvā ir Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Rihards Kols, komisijas sekretārs Sergejs Potapkins, komisijas deputāts Artis Rasmanis, kā arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas deputāts Mārtiņš Bondars.

Ref: 102.000.102.14083


Pievienot komentāru

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Jaunākie komentāri