Baltijas valstu prezidenti apliecina apņemšanos sekmēt Rail Baltica īstenošanu un pabeigšanu laikā

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Lietuvas prezidents Gitans Nausēda un Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida

Baltijas prezidenti ir apņēmības pilni sekmēt Rail Baltica īstenošanu un pabeigšanu laikā, otrdien, 17.decembrī, prezidentu kopīgajā preses konferencē sacījis Egils Levits.

Kopā ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu (Kersti Kaljulaid) un Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu (Gitanas Nausėda) amatpersonas apliecināja apņemšanos veicināt dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekta īstenošanu, kā arī sekmēt grūtību pārvarēšanu. «Mums ir vienota politiskā nostāja – projekts ir jāpabeidz un tas ir jāizdara laikā,» uzsvēra Levits.

Lasiet arī: Igauņu ministrs: Rail Baltica tiks pabeigts laikus, līdz 2026.gadam

Tāpat Baltijas valstu līderi pārrunāja Baltijas elektrotīklu sinhronizāciju ar Eiropu, kuru plānots paveikt līdz 2025.gadam. Nausēda aicinājis Igaunijas prezidenti un Latvijas prezidentu pabeigt elektrotīklu sinhronizāciju un dzelzceļa līnijas projektu pēc iespējas ātrāk. «Lietuvā jau esam uzsākuši darbus, lai gan Rail Baltica, gan elektrotīklu sinhronizāciju īstenotu pēc iespējas ātrāk un efektīvāk,» sacīja Lietuvas prezidents.

Kā ziņots, Rail Baltica projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka Rail Baltica izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no ES līdzekļiem.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas