Baltijas valstu un Polijas prezidenti tiksies ar Ukrainas prezidentu Zelenski

Baltijas valstu un Polijas prezidenti trešdien, 13.aprīlī, tiksies ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, vēsta Valsts prezidenta Egila Levita kanceleja.

Baltijas un Polijas līderi trešdien ierodas Kijivā, lai tiktos ar Ukrainas prezidentu.

Pašlaik plašāku informāciju par tikšanos kancelejā nevarēja sniegt.

Savukārt bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers, trešdienas rītā TV3 raidījumā 900 sekundes komentējot pēkšņi izziņoto valsts prezidentu vizīti uz Kijivu, sacīja, ka tas saistīts ar drošības apsvērumiem.

«Mums ir darīšana ar ļoti nekaunīgu pretinieku, kur dažādas provokācijas var būt, arī diversijas,» sacīja Zatlers, piebilstot, ka šādu vizīšu izziņošana pēdējā brīdī ir normāla prakse.

Pēc viņa paustā, ja mēs paši nepiesargāsim sevi un savu prezidentu, tad nekas labs no tā nesanāks.

«Bet šī vizīte, kur tieši Krievijas kaimiņvalstu vadītāji ierodas Kijivā, ir ļoti būtiska. Tas ir signāls, ka mēs nebaidāmies, ka mēs esam ar Ukrainu. Ir zināma analoģija ar Baltijas valstu un Polijas prezidentu vizīti Gruzijā, kas faktiski radīja pagrieziena punktu karā,» uzskata bijušais prezidents.

Otrdienas vakarā Polijas pilsētā Žešovā tikušies Baltijas valstu un Polijas prezidenti, lai pārrunātu palīdzības sniegšanas iespējas Ukrainai, liecina Levita ieraksts mikroblogošanas vietnē Twitter.

Prezidenti tikušies un diskutējuši par to, kā reģionam vislabāk atbalstīt Ukrainu, aizstāvoties pret Krievijas agresiju. «Katram no mums ir ko piedāvāt,» uzsver Levits.

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) pēc tikšanās Twitter norādījis, ka ir jāstiprina NATO austrumu flanga drošība, jāatbalsta Ukrainas uzņemšana Eiropas Savienībā, kā arī jānosaka stingrākas sankcijas pret Krieviju. «Vienotība ir mūsu spēks,» akcentē Nausēda.

Kā ziņots, Krievijas armija Ukrainā iebruka 24.februārī, kopš tā laika valstī notiek aktīva karadarbība – okupanti mērķtiecīgi nogalina ne tikai karavīrus, bet arī mierīgos iedzīvotājus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas