Baltkrievi protestē pilsētu dzīvojamos rajonos

Baltkrievijā turpinoties protesta kustībai pret Aleksandru Lukašenko un viņa vadīto režīmu, nedēļas nogalē notikuši piketi un gājieni Minskas un citu pilsētu dzīvojamo namu rajonos un parkos, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Svētdien, 17.janvārī, Minskā, Brestā, Grodņā, Gomeļā un citviet saskaņā ar neatkarīgās baltkrievu ziņu aģentūras BelaPAN vēstīto notikuši vismaz 30 gājieni un mītiņi.

Protestētāji nedēļas nogales gājienu tradīciju uzturējuši jau kopš 2020.gada augusta. Lai izvairītos no aizturēšanām iedzīvotāji piedalās salīdzinoši mazskaitlīgākos un īsākos gājienos nekā augustā. Joprojām gājienos līdzi tiek ņemti Lukašenko režīma aizliegtie balti-sarkani-baltie karogi un skandēti saukļi «Lai dzīvo Baltkrievija!» un «Neaizmirsīsim, nepiedosim!» baltkrievu un krievu valodā.

Lasiet arī: Arī Škoda atsakās sponsorēt pasaules čempionātu hokejā, ja viena no rīkotājvalstīm būs Baltkrievija

Šī bijusi jau 24.svētdiena pēc kārtas, kad Baltkrievijas iedzīvotāji pulcējušies uz opozīcijas rīkotām protesta akcijām pret Aleksandru Lukašenko, viņa vadītā režīma represijām, kā arī par politieslodzīto atbrīvošanu un jaunu, godīgu prezidenta vēlēšanu sarīkošanu. Iedzīvotāju neapmierinātības izpausmes sākotnēji izsauca 9.augusta prezidenta vēlēšanas, kurās jau sesto reizi pēc kārtas par uzvarētāju tika pasludināts Lukašenko. Vēlēšanas, kā vērtē gan baltkrievu opozīcija, gan tobrīd valstī neielaistie starptautiskie novērotāji, gan Baltijas valstis, gan arī ES, bija negodīgas un ar falsificētu iznākumu.

ANO aplēses liecina, ka kopš protesta akciju sākuma Baltkrievijā ir veiktas vairāk nekā 30 000 aizturēšanas. ES ir ieviesusi sankcijas pret Lukašenko režīma amatpersonām un nu jau arī pret to atbalstošiem uzņēmumiem, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas