Baltkrievijā 106.protestu dienā aizturēti vairāki simti protestētāju

Baltkrievu cilvēktiesību apvienības vēsta, ka kārtējos svētdienas gājienos pret Aleksandra Lukašenko režīmu, kas notikuši pašreizējās protesta kustības 106.dienā, dažādās pilsētās ir aizturēti vismaz 350 protestētāji, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Svētdien, 22.novembrī, gājieni, pieprasot Lukašenko atkāpšanos, jaunu vēlēšanu sarīkošanu un politieslodzīto atbrīvošanu notikuši ne tikai Minskā, bet arī Grodņā, Bobrujskā, Vavkaviskā, Smoļevičos, Gomeļā, Brestā, Pinskā, Novopolotskā un citās pilsētās.

Lasiet arī: Rinkēvičs iekļauj 26 Baltkrievijas pilsoņus Latvijai nevēlamo personu sarakstā

Galvaspilsētā gājienu rīkotāji mēģinājuši izvairīties no ar vairāk nekā 1 000 cilvēku aizturēšanām, ar kādām noslēgušās divu iepriekšējo svētdienu protesta akcijas, un aicinājuši iedzīvotājus pulcēties mazākās grupās. Svētdien arī pret tām Minskas ielās drošībnieki vērsuši trokšņa granātas, plēsuši protestētāju balti-sarkani-baltos karogus un aizturējuši gājienu dalībniekus.

Piektdien, 20.novembrī, vairāki tūkstoši baltkrievu piedalījušies 31 gada vecā protestētāja Romāna Bondarenko bērēs ar saukļiem: «Tu esi varonis!» un «Lai dzīvo Baltkrievija!». Bondarenko nomiris slimnīcā pēc tam, kad Minskā viņu smagi piekāvuši drošībnieki, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!