Baltkrievijā aiztur 300 protestētāju, Lukašenko atkāpšoties pēc konstitūcijas pieņemšanas

Baltkrievijā demonstrācijās, kur jau ceturto mēnesi pēc kārtas tiek pieprasīta Aleksandra Lukašenko atkāpšanās, ir aizturēti vairāk nekā 300 cilvēki. Režīma vadītājs norādījis, ka atkāpsies no amata, kad būšot pieņemta viņa virzīta jauna Baltkrievijas konstitūcija, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Svētdien, 29.novembrī, notikuši kārtējie protesta gājieni galvaspilsētā Minskā, kā arī Brestā, Grodņā un citviet. Otro svētdienu pēc kārtas pulcēšanās notikusi ar nosaukumu Kaimiņu gājiens, ar uzsvaru uz protestu decentralizāciju, sadrumstalošanu, lai drošībniekiem būtu sarežģītāk aizturēt gājienu dalībniekus.

Tomēr aizturēšanas notikušas.

Kā vēsta baltkrievu cilvēktiesību organizācija Pavasaris svētdien ir aizturēti vairāk nekā 300 protestētāji. Vairums aizturēti Minskā, kur bijuši atslēgti interneta sakari, bijušas slēgtas metro stacijas un drošībnieki pret demonstrantiem izmantojuši asaru gāzi un trokšņa granātas.

Lukašenko virza pamatlikuma nomaiņu

Piektdien, 27.novembrī, Aleksandrs Lukašenko, kurš Baltkrievijas prezidenta pienākumus pilda kopš 1994.gada, izteicies, ka vairs neieņems šo amatu, kad valstī būs pieņemta jauna konstitūcija. «Es nestrādāšu par prezidentu ar jums saskaņā ar jauno konstitūciju,» viņš sacījis, apmeklējot kādu Minskas slimnīcu.

Lukašenko gan arī nav norādījis, kad tas varētu notikt, bet uzsvēris, ka, viņaprāt, ir nepieciešams grozīt Baltkrievijas konstitūciju un prezidenta pilnvaras.

Radio Brīvā Eiropa vēsta, ka baltkrievu opozīcijas vērtējumā Lukašenko izteikumi ir mēģinājums iegūt laiku, kamēr režīms organizē protestētāju apspiešanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas