Baltkrievija aizver robežas, Lukašenko ieceļ jaunu iekšlietu ministru

Aleksandrs Lukašenko un Ivans Kurbakovs

Baltkrievija ir ierobežojusi robežšķērsošanu uz valsts robežām ar Latviju, Lietuvu, Poliju un Ukrainu. Aleksandrs Lukašenko, pret kura režīmu šonedēļ tiek vērsts valsts mēroga streiks, iecēlis jaunu iekšlietu ministru un par saviem palīgiem norīkojis vairākus drošībniekus, vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA un vācu raidsabiedrība DW.

Kā pamatojums robežšķērsošanas ierobežošanai nosaukta COVID-19 izplatība Baltkrievijas kaimiņvalstīs, kas Polijā, Lietuvā un mazākā mērā arī Latvijā tiešām ir paātrinājusies.

Lasiet arī: Baltkrievijā pēc ultimāta beigām sākas streiks

Ceturtdien, 29.oktobrī, par Baltkrievijas jauno iekšlietu ministru Lukašenko nozīmējis Minskas policijas priekšnieku Ivanu Kurbakovu ar publiski paustu rīkojumu «tikt galā ar situāciju Minskā».

Faktiskais valsts vadītājs vienlaikus iecēlis līdzšinējo iekšlietu ministru Juriju Karajevu par savu palīgu rietumu reģionā, kas robežojas ar Lietuvu un Poliju. Līdzšinējais Baltkrievijas Valsts drošības komitejas vadītājs Valērijs Vakulčiks iecelts par Lukašenko padomnieku attiecībā uz Brestas pilsētu.

Lietuvā mītošā baltkrievu opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska ceturtdien komentējusi, ka robežšķērsošanas ierobežojumi un režīma drošībnieku personāliju pārbīde liecinot, ka Lukašenko ir panikā, vēsta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas