Baltkrievijā arestē, pratina opozīcijas Koordinācijas padomes locekļus

Baltkrievu rakstniece Svetlana Aleksijeviča

Baltkrievijas varas iestādes aizturējušas divus opozīcijas Koordinācijas padomes locekļus un izsaukušas uz nopratināšanu trešo – rakstnieci, Nobela prēmijas laureāti Svetlanu Aleksijeviču, vēsta vācu raidorganizācija DW.

Koordinācijas padomi Baltkrievijā izveidoja Aleksandra Lukašenko pretinieki pēc viņa apšaubāmās uzvaras 9.augusta prezidenta vēlēšanās. Padome izvirzījusi mērķi vienoties ar esošo varu, ka valstī tiek ievēroti likumi, netiek lietota vardarbība un tiek sarīkotas atkārtotas, bet godīgas prezidenta vēlēšanas starptautisko novērotāju klātbūtnē.

Koordinācijas padome uzstāj, lai jaunas vēlēšanas sarīkotu Centrālās vēlēšanu komisijas cits sastāvs.

Kā vēsta DW, pirmdien, 24.augustā, tika aizturēti Koordinācijas padomes locekļi – opozīcijas prezidenta amata kandidātes Svjatlanas Tsihanovskas uzticības persona Volha Kovalkova un traktoru rūpnīcas strādnieks, streika līderis Sergejs Dileviskis. Abi tiek vainoti nelikumīgā streika rīkošanā.

Lasiet arī: Baltkrievijā sāk kriminālizmeklēšanu pret Koordinācijas padomes izveidotājiem

Baltkrievijas starptautiski pazīstamākā rakstniece Aleksijeviča savukārt izsaukta uz nopratināšanu krimināllietas ietvaros pret Koordinācijas padomi. Lukašenko publiski norādījis, ka Koordinācijas padome cenšas valstī sagrābt varu un ka pret to jāvēršas ar likuma bardzību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas