Baltkrievijā atsāk sist protestētājus, bet masu gājieni turpinās

Gājienos Minskā protestu divpadsmitajā svētdienā pēc kārtas piedalījušies vairāki desmiti tūkstoši cilvēku. Drošībnieki kļuvuši nežēlīgāki pret gājienu dalībniekiem, situši tos uz ielas un parkos un gaisā raidījuši brīdinājuma šāvienus, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Svētdien, 1.novembrī, Baltkrievijas galvaspilsētā notikuši divi masveidīgi gājieni, no kuriem viens bijis veltīts prasībai pēc Aleksandra Lukašenko atkāpšanās no Baltkrievijas prezidenta amata. Otrs bijis ikgadēji tradicionāls gājiens Padomju laiku upuru piemiņai, šie upuri ir apbedīti Kurapatos, ārpus Minskas.

Lasiet arī: Baltkrievija aizver robežas, Lukašenko ieceļ jaunu iekšlietu ministru

Saskaņā ar baltkrievu cilvēktiesību organizācijas Pavasaris ievākto informāciju drošībnieku vienības svētdien aizturējušas vairāk nekā 200 cilvēkus. Lai izjauktu gājienus, Minskā bijuši traucēti mobilo tālruņu sakari, drošībnieki uz protestētājiem raidījuši trokšņa granātas, gaisā šāvuši brīdinājuma šāvienus.

Lasiet arī: Latvija un Lietuva pārrobežu sadarbības programmu turpinās bez Baltkrievijas

Baltkrievijas Žurnālistu asociācijas pārstāvis Boris Goretskis informējis, ka starp aizturētajiem bijuši četri žurnālisti, no kuriem divi tikuši smagi piekauti. Policijas un īpašo uzdevumu vienības izmantojušas asaru gāzi un stekus, lai mēģinātu izklīdināt gājienu dalībniekus. Naktī no sestdienas, 31.oktobra, uz svētdienu, 1.novembri, Baltkrievija liedza valstī ieceļot ārvalstu pilsoņiem no Baltijas valstīm un Polijas, lēmumu skaidrojot ar nepieciešamību ierobežot COVID-19 izplatību, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas