Baltkrievija iedarbina ķēdes reakciju Astravjecas AES

Baltkrievija ir iedarbinājusi pirmo ķēdes reakciju jaunās Astravjecas atomelektrostacijas (AES) pirmajā reaktorā, neņemot vērā Baltijas valstu brīdinājumus par atteikšanos pirkt Baltkrievijas elektroenerģiju, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

«Tas iezīmēja reaktora dzīves cikla sākumu,» paziņojusi Baltkrievijas Enerģētikas ministrija, kā to otrdien, 13.oktobrī, citēja Radio Brīvā Eiropa. Ministrija paziņojumā norādīja, ka vienā no diviem Astravjecas AES reaktoriem uzsākta kodolu skaldīšanas ķēdes reakcija un tā noregulēta minimālā, kontrolētā līmenī.

Nākamās darbības spēkstacijā plānotas drošības pārbaudes, tad elektrības ražošanas sākšana un elektrostacijas iekļaušana kopējā Baltkrievijas enerģētikas sistēmā.

Lasiet arī: Kariņš: Ja tiks iedarbināta Astravjecas AES, Latvija pārtrauks elektroenerģijas tirdzniecību ar Baltkrieviju

Astravjecas AES, kas atrodas Lietuvas pierobežā, aptuveni 50 kilometru attālumā no Viļņas, ir uzcēlis Krievijas valsts uzņēmums Rosatom un darbus ir finansējusi Krievijas valdība ar 8.5 miljardus eiro lielu aizdevumu, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas