Baltkrievijā Lukašenko sāncenšu nereģistrēšana izsauc piketus, aizturēšanas

Baltkrievijā varasiestādes atteikušās augustā gaidāmām prezidenta vēlēšanām reģistrēt vadošos opozīcijas kandidātus. Tas izsaucis protesta akciju Minskā un piketētāju aizturēšanu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

9.augustā ir gaidāmas Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas. Liedzot konkurēt ar šķietami mūžīgo kandidātu Aleksandru Lukašenko, kurš prezidenta amatā ir kopš 1994.gada, Baltkrievijas Centrālā Vēlēšanu komisija ir atteikusies pieņemt redzamāko opozīcijas kandidātu Valērija Tsepkalo un Viktora Babariko pieteikumus startēšanai vēlēšanās.

Tas otrdien, 14.jūlijā, izsaucis ar varasiestādēm nesaskaņotus piketus galvaspilsētā Minskā, kā arī Grodņā, Gomeļā un Brestā.

«Mēs esam kategoriski par atklātām un godīgām vēlēšanām,» kāds Minskas piketa dalībnieks sacījis britu-kanādiešu ziņu aģentūrai Reuters.

BBC vēsta, ka piketam galvaspilsētā atbalstu pauduši garām braucoši velosipēdisti un automašīnu vadītāji un pasažieri. Īpašo uzdevumu vienība OMON savukārt metusies piketētājus aizturēt, tos ar skubu velkot, grūžot un nesot uz operatīvajiem transportlīdzekļiem, redzams attēlos, ko uzņēmuši ziņu aģentūru Reuters un TASS fotoreportieri.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas