Baltkrievija: Maskava piekrīt tirgot naftu par pasaules cenām

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko un Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Krievija pēc politiskā spiediena uz Baltkrieviju, kas pausts, pārtraucot naftas un gāzes piegādes draudzīgajai kaimiņvalstij, ir piekritusi turpināt naftas piegādes par cenu, kas atbilst naftas cenām pasaulē, vēsta Baltkrievijas ziņu aģentūra BelTA un ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Sočos, Krievijā notikušas augstākā līmeņa divpusējas sarunas starp Baltkrievijas un Krievijas valdībām, ar abu valstu prezidentu līdzdalību. Viens no galvenajiem jautājumiem bijis energoresursu piegādes saistībā ar piegāžu pārtraukšanu no Krievijas puses un Baltkrievijas izrādīto interesi iepirkt energoresursus caur Baltijas valstīm, Ukrainu un arī no ASV.

Baltkrievijas premjerministra vietnieks Dmitrijs Krutojs pavēstījis ziņu aģentūrai BelTA: «Attiecībā uz naftu Krievijas puse piekrita, ka Baltkrievijas naftas pārstrādes rūpnīcas pirks naftu no Krievijas naftas uzņēmumiem par pasaules cenām. Starp citu, tas arī bija tas, ko Baltkrievijas prezidents, Baltkrievijas puse centās panākt visu sarunu laiku.»

Attiecībā uz dabasgāzes piegādēm Radio Brīvā Eiropa vēsta, ka Krievijas prezidenta kancelejas vadītāja vietnieks Dmitrijs Kozaks pavēstījis, ka puses ir panākušas vienošanos, ka dabasgāze Baltkrievijai tiks piegādāta par tādu pašu cenu kā 2019.gadā, proti, par 127 ASV dolāriem (116 eiro) par 1 000 kubikmetriem dabasgāzes.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas