Baltkrievijā noraida daļu Krievijas integrācijas priekšlikumu kā nepieņemamus

Baltkrievijas ārlietu ministrs Uladzimirs Makejs

Atsevišķi Maskavas plāni ciešāk pietuvināties Baltkrievijai ir «absolūti nepieņemami», tā Baltkrievijas ārlietu ministrs komentējis priekšlikumus par iespējamu ekonomisku konfederāciju ar Krieviju, ko izteikusi Minskai draudzīgā kaimiņvalsts.

Kā, citējot Polijā strādājošo Baltkrievijas ziņu aģentūru Belsat, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT, Baltkrievijas ārlietu ministrs Uladzimirs Makejs intervijā medijam RBC raksturojis priekšlikumus, ko Krievijas puse devusi sarunās par abu valstu integrāciju kā «absolūti nepieņemamus». Viens šāds priekšlikums bijis pārnacionālu iestāžu veidošana.

«Domāju, ka nevēršas pret tiem, tad būs sarežģīti runāt par programmas parakstīšanu (..), jo mēs nesaprotam savu partneru loģiku,» tā Makejs.

Vēl par šo tematu: Baltkrievijas-Krievijas tuvināšanās plāni. Lietuvas prezidenta un ekspertu viedoklis

Baltkrievija un Krievija gatavojas 8.decembrī parakstīt jaunu sadarbības līgumu, kur saskaņā ar septembrī Krievijas mediju vēstīto tuvināšanās uzsvars būtu uz ekonomikas un enerģētikas jomām, turklāt tā būtu «ciešāka nekā Eiropas Savienībā». Pēc Krievijas mediju vēstītā, abas valstis plāno doties faktiskas ekonomiskās konfederācijas virzienā.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1102943/belarus-rejects-russia-s-integration-plans-absolutely-unacceptable-says-belarusian-fm

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas