Baltkrievija noraida Lietuvas bažas par rīcības trūkumu pret COVID-19

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko (vidū) hokeja spēlē Minskā 28.martā

Lietuva šonedēļ paudusi satraukumu, ka Baltkrievijas valdība nerīkojas adekvāti koronavīrusa pandēmijā un var kļūt par nekontrolētu slimības perēkli, kas apdraud kaimiņus. Minska šo kritiku ir noraidījusi, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) trešdien, 1.aprīlī, brīdināja: «Ir visai iespējams, ka patiesie skaitļi ir daudz sliktāki, jo mēs zinām par vairākiem uzliesmojumiem Baltkrievijas teritorijā un reģistrētiem mirušajiem».

Lasiet arī: Turkmenistānā aizliegts pieminēt … paši zināt ko

Balstoties uz Baltkrievijas veselības iestāžu publiskotajiem datiem, Eiropas Slimību un profilakses centrs ziņo, ka līdz ceturtdienai, 2.aprīlim, valstī ir reģistrēti 152 saslimšanas gadījumi, taču mirušo no COVID-19 komplikācijām gadījumu neesot.

Šai saistībā Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) norādījis,

ka kaimiņvalsts ar deviņiem miljoniem iedzīvotāju var kļūt par vīrusa nekontrolētas izplatības perēkli, kas apdraud Lietuvu.

Baltkrievijas ārlietu ministrijas preses pārstāvis Anatolijs Gazs nopēlis Lietuvas amatpersonu izteikumus, norādot, ka Viļņa izplata spekulācijas un baumas. Gaza teiktajam pievienojies Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, kurš sacījis, ka Baltkrievija spēj cīnīties ar vīrusu veiksmīgāk kā Lietuva.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1159699/vilnius-and-minsk-in-war-of-words-over-coronavirus-handling

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas