Baltkrievijā norisinās Lukašenko rīkots kongress par politiskām reformām

Minskā ceturtdien, 11.februārī, atklāts politisko konsultāciju forums Baltkrievijas Tautas kongress, kur ar Aleksandra Lukašenko atbalstu plānots apspriest politiskas, sociālas un ekonomiskas reformas. Opozīcija tomēr uzskata to par represīvā režīma mēģinājumu stabilizēt savu varu, vēsta Baltkrievijas ziņu aģentūra BelTA un Beļģijas ziņu portāls EurActiv.

Kongresā plānota 2 400 delegātu līdzdalība. «Forums ir pulcinājis visu sabiedrības segmentu pārstāvjus: strādniekus, laukstrādniekus, sociālās jomas un kultūras darbiniekus, un plašsaziņas līdzekļus, militārpersonas, uzņēmējus, studentus un pensionārus,» raksta BelTA.

Foruma mērķi ir apspriest iespējamas politiskas reformas un vērtēt Baltkrievijas iepriekšējās piecgades sociālās un ekonomiskās attīstības programmas īstenošanu, kā arī diskutēt par nākamo šādu programmu laika posmam no 2021. līdz 2025.gadam. Nākamā «piecgades perioda galvenais mērķis ir nodrošināt sociālo stabilitāti sabiedrībā un uzlabot pilsoņu labklājību,» tā BelTA.

Opozīcija saskata mēģinājumu leģitimizēt varas sagrābšanu

Baltkrievijas opozīcija, kas neatzīst, ka 2020.gada prezidenta vēlēšanās uzvarēja Lukašenko, kurš joprojām palicis amatā, vērtē, ka divu dienu ilgais forums izraisīs jaunas protesta akcijas.

«Lukašenko pulcina lojālistus uz tā saucamo Baltkrievijas Tautas kongresu, lai leģitimizētu uzrupāciju, jo Lukašenko saprot, ka viņš ir zaudējis tautas atbalstu un viņš joprojām turas pie varas visiem iespējamiem līdzekļiem,» sacījis trimdā mītošās Baltkrievijas opozīcijas līderes Svetlanas Tihanovskas padomnieks un žurnālists Franaks Viačorka. EurActiv arī vēsta, ka Baltkrievijā ticis aizturēts kāds ziņu portāla TUT.by žurnālists, kurš mēģinājis piedalīties vienā no kongresa sanāksmēm.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas