Baltkrievijā novērtē Latvijas pozitīvo pieredzi e-pārvaldes attīstībā

Baltkrievijā novērtē Latvijas pozitīvo pieredzi e-pārvaldes attīstībā, konstruktīvā sadarbība ir sniegusi Latvijas un Baltkrievijas iedzīvotājiem saņemt lētākus viesabonēšanas tarifus un veicināta mobilo operatoru efektīvāka mobilās platjoslas attīstība, ziņo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

24.Starptautiskā telekomunikāciju, informācijas un banku tehnoloģiju specializētā foruma TIBO-2017 ietvaros Minskā, ceturtdien, 20.aprīlī, notika vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda tikšanās ar Baltkrievijas sakaru un informatizācijas ministru Sergeju Popkovu.

Abu valstu amatpersonas atzīmēja līdzšinējo pozitīvo sadarbību elektronisko sakaru un frekvenču koordinācijas jautājumos. Konstruktīvā sadarbība ir sniegusi Latvijas un Baltkrievijas iedzīvotājiem saņemt lētākus viesabonēšanas tarifus, veicināta mobilo operatoru efektīvāka mobilās platjoslas attīstība, atvieglota ciparu televīzijas attīstība pierobežu teritorijās. Tika atzīmēta informāciju un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozares pieaugošā nozīme visu tautsaimniecības nozaru attīstībā un nepieciešamība padarīt efektīvākus IKT pārvaldības modeļus.

«Ņemot vērā Latvijas pozitīvo pieredzi e-pārvaldes attīstībā, Baltkrievijas puse aicināja Latvijas ekspertiem dalīties pieredzē un sadarboties pārvaldes darbinieku kompetences paaugstināšanā. Vienojāmies par ekspertu līmeņa tikšanos un sadarbības pasākumiem turpmāk,» sacīja ministrs Kaspars Gerhards.

Latvijas pārstāvji informēja par iespējamiem sadarbības projektiem IKT jomā, kas būtu īstenojami pārrobežu sadarbības programmas ietvaros.

Ref: 225.000.224.687

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas