Baltkrievijā opozīcijas kopējā prezidenta kandidāte Minskā pulcina tūkstošus

Priekšvēlēšanu mītiņš Minskā

Baltkrievijas opozīcija cīņai pret Aleksandru Lukašenko drīzumā gaidāmās prezidenta vēlēšanās ir vienojusies atbalstīt vēlēšanām reģistrēto kandidāti Svjatlanu Tsikhanovsku. Nedēļas nogalē notikuši masu mītiņi viņas atbalstam, vēsta ASV valsts raidorganizācija Radio Brīvā Eiropa.

Pagājušajā nedēļā Baltkrievijas Centrālā vēlēšanu komisija atteicās 9.augusta prezidenta vēlēšanām reģistrēt eksbanķieri Viktoru Babariko un diplomātu, datortehnoloģiju parka izveidotāju Valēriju Tsepkalo. Vēlēšanām bez Lukašenko tomēr reģistrēta arī Svjatlana Tsikhanovska, Sergejs Čeračans, Andrejs Dmitrijevs un Hanna Kanapatska. Visi opozīcijas kandidāti vienojušies savstarpēji necīnīties un atbalstīt Tsikhanovskas kandidatūru.

Svētdien, 19.jūlijā, Minskā un Minskas apgabala Dzjaržinskas pilsētā sarīkoti divi masu mītiņi tieši mazpazīstamās kandidātes atbalstam. Tajos par Tsikhanovsku no skatuves iestājušies arī Babariko un Tsepkalo.

Lasiet arī: Baltkrievijā Lukašenko sāncenšu nereģistrēšana izsauc piketus, aizturēšanas

Tsikhanovska atbalstītājiem sacījusi, ka abi labāk pazīstamie opozīcijas kandidāti nav reģistrēti, jo Baltkrievijas varasiestādes no viņiem baidoties: «Tās saskatīja draudus valdībai, bet tās nesaprata, ka apdraudējums nav kandidāti, bet pati tauta, kurai apnicis dzīvot pazemojumā un bailēs.»

Atšķirtībā no iepriekšējām Baltkrievijas opozīcijas publiskām akcijām policija šajos mītiņos neiejaucās un neizklīdināja sanākušos, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas