Baltkrievija par Baltijas sankcijām sola adekvātu atbildi

Baltkrievijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Anatolijs Glazs

Baltkrievijas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka, reaģējot uz sankcijām, ko pret 30 Baltkrievijas amatpersonām saistībā ar cilvēktiesību pārkāpumiem valstī ieviesušas Baltijas valstis, ir gaidāma pienācīga atbilde, vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA.

«Esam rūpīgi izlasījuši Lietuvas, Latvijas un Igaunijas paziņojumus. Jebkurā gadījumā šīs ir mūsu kaimiņvalstis, un to viedoklis mums ir svarīgs. Tomēr tas kļūst arvien mazāk svarīgs neseno, sasteigto soļu kontekstā, un ir žēl par to paziņot,» otrdien, 1.septembrī, norādījis Baltkrievijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Anatolijs Glazs.

Viņa paustajā ministrijas vērtējumā par sankcijām, diplomāts paudis, ka sankcijas pret Baltkrieviju tiek atkārtotas, kaut arī iepriekš tām neesot bijis ietekmes.

Viņaprāt, «ir lielākā muļķība darīt to pašu un cerēt uz citu iznākumu».

Attiecībā uz Minskas iespējamo reakciju uz sankcijām, ko savstarpēji saskaņoti pret 30 baltkrievu amatpersonām ieviesušas Baltijas valstis, Anatolijs Glazs norādījis: «Esam iepriekš paziņojuši, ka Baltkrievija dos adekvātu atbildi pret šādu soļu iniciatoriem. Tas tiks izdarīts.»

Baltkrievijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs gan nav precizējis, tieši kāda atbilde no Minskas ir gaidāma, tā secināms no BelTA vēstītā.

BNN jau rakstīja, ka, pamatojoties uz Ministru kabinetā lemto, kā arī sazinoties ar Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministrijām, Latvijas ārlietu ministrs pieņēmis lēmumu uz nenoteiktu laiku noteikt ieceļošanas aizliegumu Latvijā 30 Baltkrievijas amatpersonām no Baltkrievijas Prezidenta administrācijas, Baltkrievijas Prezidenta lietu pārvaldes un citām kaimiņzemes institūcijām.

Starp Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļautajām ir arī amatpersonas no Baltkrievijas Centrālās vēlēšanu komisijas, Baltkrievijas Iekšlietu ministrijas, Baltkrievijas Tieslietu ministrijas, Baltkrievijas Ģenerālprokuratūras, Baltkrievijas Valsts drošības komitejas, Baltkrievijas Izmeklēšanas komitejas, Baltkrievijas Drošības padomes, Baltkrievijas Valsts kontroles komitejas un Minskas pilsētas Izpildkomitejas.

Kā norādīja Ārlietu ministrija (ĀM),

minētās personas ar savu rīcību ir organizējušas un atbalstījušas 9.augusta prezidenta vēlēšanu viltošanu un atbalstījušas tām sekojošo miermīlīgo protestu vardarbīgo apspiešanu.

Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvija stingri nosoda 9.augusta prezidenta vēlēšanu viltošanu, miermīlīgo protestētāju piekaušanu un represijas pret žurnālistiem un aktīvistiem Baltkrievijā.

«Ar šo soli mēs demonstrējam stingru signālu, ka šādas darbības Latvijai nav pieņemamas un atbildīgie nav vēlamas personas Latvijā. Aicinām arī Eiropas Savienību nekavēties ar līdzīgu lēmumu pieņemšanu,» akcentēja ministrs.

Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļauts pašreizējais Baltkrievijas prezidents Lukašenko, viņa dēls Viktors Lukašenko, kā arī Igors Sergejenko, Makisms Riženkovs, Olga Čupris, Dmitrijs Krutojs, Genādijs Bogdans, Lidija Jermošina, Vadims Ipatovs un Jeļena Dmuhailo.

Tāpat sarakstā iekļauta Svetlana Kacubo, Igors Pliševskis, Oļegs Sliževskis, Irina Celikoveca, Valērijs Vakuļčiks, Ivans Terteļs, Ivans Noskevičs, Aleksandrs Koņuks, Jurijs Karājevs, Genādijs Kazakēvičs, Aleksandrs Barsukovs, Sergejs Homenko un Jurijs Nazarenko.

Latvijai nevēlamu personu sarakstā iekļauts arī Romāns Meļņiks, Ivans Kubrakovs, Oļegs Šabliko, Andrejs Ravkovs, Aleksejs Volkovs, Sergejs Azemša un Andrejs Smaļs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas