Baltkrievija piespiež Ryanair reisu nolaisties Minskā, lai aizturētu disidentu

Baltkrievija iesaistījusi kara lidmašīnu, lai nedēļas nogalē piespiestu Minskā nosēsties lidsabiedrības Ryanair pasažieru avioreisu maršrutā Atēnas-Viļņa. Minskā aizturēts opozīcijas žurnālists, bet Baltkrievija rīcību skaidrojusi ar informāciju par iespējamu spridzekli lidaparātā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Svētdien, 23.maijā, īru lidsabiedrības lidmašīna ar 171 pasažieri uz klāja bijusi ceļā no Atēnām uz Viļņu, kad, atrodoties Baltkrievijas gaisa telpā, tai liegts ielidot Lietuvā un tās piloti piespiesti nolaisties Baltkrievijas galvaspilsētas Minskas lidostā.

Lasiet arī: Lukašenko atļauj Baltkrievijas policijai lietot šaujamieročus pret protestētājiem

Lidostas pārstāvji Krievijas ziņu aģentūrai Interfax sacījuši, ka lidostā saņemta informācija par lidaparātā ievietotu spridzekli.

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska, kura uzturas trimdā Viļņā, saistībā ar notikušo izplatījusi paziņojumu presei. Tajā teikts, ka pasažieru lidmašīnas novirzīšana un nosēdināšana veikta, lai arestētu baltkrievu opozīcijas aktīvistu un platformas Telegram kanāla Nexta redaktoru Romānu Prataseviču.

Tihanovskas padomnieks Franaks Viačorka (Franak Viačorka) norādījis, ka reisa novirzīšanā Baltkrievija izmantojusi iznīcinātāja lidmašīnu, bet Pratasevičam Batkrievijā draudot nāves sods, paziņojis Viačorka.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1415539/belarus-scrambles-air-force-diverts-vilnius-bound-flight-to-minsk-to-arrest-dissident

Ziņu aģentūra EPA vēsta, ka Minskā aizturēts Pratasevičs, bet lidaparātam ar pārējiem pasažieriem ļauts lidot uz Viļņu, kur lidmašīna arī veiksmīgi nonākusi.

Latvijas komentārs

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs svētdien paziņoja mikroemuāru vietnē Twitter: «Šodien Lukašenko režīma veiktā Ryanair avioreisa nolaupīšana parāda, ka Baltkrievijas gaisa telpa nav droša, tika riskēts ar cilvēku dzīvībām un notika politiska oponenta nolaupīšana. Baltkrievijas gaisa telpa ir jāslēdz attiecībā uz visiem starptautiskiem lidojumiem.»

PAPILDINĀJUMS

Divi pasažieri no Latvijas, kas lidoja Baltkrievijas sagrābtajā Ryanair lidmašīnā, patlaban ir atceļā uz mājām, informēja Ārlietu (ĀM) ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas