Baltkrievijā sāk kriminālizmeklēšanu pret Koordinācijas padomes izveidotājiem

Baltkrievijas Koordinācijas padomes pārstāvji (no kreisās) Marija Kaļesņikova, Volha Kovalkova un Maksims Znaks

Baltkrievijā sākta kriminālizmeklēšana pret opozīcijas aktīvistiem, kuri izveidojuši Koordinācijas padomi sarunām ar Aleksandra Lukašenko režīmu par varas pārņemšanu, vēsta ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa.

Izmeklēšana sākta ceturtdien, 20.augustā, kad Baltkrievijā 12. dienu pēc kārtas turpinājušies masu protesti pret prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu un drošībnieku nežēlīgu izrēķināšanos ar protestētājiem.

Koordinācijas padomes redzamākie pārstāvji ir Marija Kaļesņikova, opozīcijas prezidenta kandidātes Svjatlanas Tsihanovskas uzticības persona Volha Kovalkova, jurists Maksims Znaks un Pavals Latuška. Padome izvirzījusi mērķi vienoties ar esošo varu, ka tiek ievēroti likumi, netiek lietots spēks un valstī tiek sarīkotas godīgas prezidenta vēlēšanas starptautisko novērotāju klātbūtnē. Koordinācijas padome uzstāj, lai jaunas vēlēšanas sarīkotu Centrālās vēlēšanu komisijas cits sastāvs.

Lukašenko, kurš Baltkrievijā valdījis jau 26 gadus, savukārt nodēvējis Koordinācijas padomi par «atklātiem, neslēptiem nacistiem».

Viņaprāt, tās darbība uztverama kā «varas sagrābšanas mēģinājums ar visām no tā izrietošām sekām».

Vienlaikus Baltkrievijā radinieki meklē ne mazāk kā 80 cilvēkus, kuri ir pazuduši bez vēsts kopš 9.augusta prezidenta vēlēšanām, kurās saskaņā ar apstrīdētiem rezultātiem 80% balsu ieguvis Lukašenko, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas