Baltkrievijā sākas prezidenta vēlēšanas; Lukašenko rosina grozīt konstitūciju

Minska

Baltkrievijā otrdien, 4.augustā, sākas prezidenta vēlēšanu iepriekšējā balsošana. Opozīcija vēlēšanās vēlas panākt ilggadējā prezidenta Aleksandra Lukašenko nomaiņu, bet Lukašenko savā priekšvēlēšanu programmā rosinājis tuvāko piecu gadu laikā sarīkot referendumu par Baltkrievijas konstitūcijas grozīšanu, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Lai arī otrdien sākas vēlēšanu iepriekšējā balsošana, galvenā klātienes vēlēšanu diena ir paredzēta svētdien, 9.augustā.

Opozīcijas prezidenta kandidāte Svjatlana Tsikhanovska ir aicinājusi vēlētājus nebalsot iepriekšējā balsošanā, bet doties pie vēlēšanu urnām svētdien, lai mazinātu iespēju, ka tiek viltoti vēlēšanu rezultāti.

Tsikhanovska ir kļuvusi par galveno sāncensi Aleksandram Lukašenko, kurš Baltkrievijas prezidenta amatā atrodas kopš 1994.gada. Iespējams, sekojot Minskas stratēģiskās partneres Krievijas prezidenta Vladimira Putina iniciatīvai, Lukašenko otrdien nācis klajā ar ierosinājumu grozīt valsts konstitūciju.

Lasiet arī: Krievijā vēsta par Putina uzvaru referendumā

Ar konstitūcijas grozījumiem politiķis rosinājis baltkrieviem definēt savas tiesības, atbildību, brīvības un pienākumus, kā arī varas iestāžu pilnvaras, teikts Lukašenko priekšvēlēšanu programmā, kas otrdien publicēta laikrakstā Zvjazda, vēsta TASS.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas