FOTO: Baltkrievijā trešo nakti pēc kārtas protestētāju un drošības spēku sadursmes

Baltkrievijā trešo nakti pēc kārtas notikušas protestētāju un drošības spēku sadursmes un aizturēti cilvēki.

Nesankcionēti protesti notika vairākos Minskas rajonos, kā arī citās Baltkrievijas pilsētās, ziņo mediji.

Radiostacija Radio Free Europe/Radio Liberty (Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība; RFE/RL) ziņoja, ka Minskā policija atkal izmantojusi pret protestētājiem asaru gāzi, gumijas lodes un trokšņa granātas.

Video, kas tika straumēti no Baltkrievijas galvaspilsētas, un ieraksti sociālajos medijos liecina, ka vairākās vietās Minskā aizturēti cilvēki.

 

RFE/RL Baltkrievijas dienests ziņoja, ka varasiestādes uzspiedušas Minskai de facto komandantstundu, aizturot cilvēkus uz ielām, apturot automašīnās un aizturot vairākus autovadītājus, kā arī ierobežojot sabiedriskā transporta kustību.

No policijas vardarbības cietuši arī žurnālisti, un Baltkrievijā joprojām traucēta interneta darbība, kas kavē informācijas izplatīšanos par protestiem.

Drošības spēki centās nepieļaut cilvēku pulcēšanos Minskas centrālajos laukumos un netālu no administratīvajām ēkām.

Vairāki protestētāji tika aizturēti Puškina metro stacijā, kur cilvēki nolika ziedus un aizdedzināja sveces, pieminot vīrieti, kas tur gāja bojā protestos 10.augustā.

Jau vēstīts, ka svētdien, 9.augustā, notikušajās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska – 10,9%, liecina oficiālie provizoriskie rezultāti. Opozīcija uzstāj, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.

Pēc vēlēšanām Baltkrievijā izcēlušies protesti pret Lukašenko, kas izvērtušies sadursmēs ar drošības spēkiem. Vismaz viens cilvēks ir gājis bojā.

Eiropas Savienība otrdien paziņojusi, ka Baltkrievijā notikušās prezidenta vēlēšanas nav bijušas nedz brīvas, nedz godīgas.

ES augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žozeps Borreljs, nākot klajā ar paziņojumu visu 27 ES dalībvalstu vārdā, sacīja, ka ES izvērtēs savas attiecības ar Baltkrieviju, un, iespējams, «īstenos pasākumus pret tiem, kas atbildīgi par vardarbību, nepamatotajām aizturēšanām un vēlēšanu noteikumu falsificēšanu».

Borreljs aicināja Baltkrieviju nekavējoties atbrīvot visus protestu laikā aizturētos cilvēkus.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Telavivas štāba apmaksātas provokācijas .
    Man dzīvo ļoti daudz radu Baltkrievijā,jo Latgale līdz 1918 gadam atradāsVitebskas guberņā ,viņi saka ,ka tas tiek rīkots apzināti ,tiek kūdīti cilveki,kuriem ir labs darbs,alga ,bezmaksas medicīna,izglītība.
    Bet īpaši apmaksāti cilvēki uzstājīgi izplata informaciju ,ka jārīki mītiņi,ka jādzen no sevis nost ,kā uzstājīgas mušas.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas