Baltkrievijā turpinās priekšvēlēšanu protesti, Lukašenko izsaka brīdinājumu

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko

Minskā divi tūkstoši cilvēku izveidojuši rindu pie Centrālās vēlēšanu komisijas ēkas, lai iesniegtu sūdzības par opozīcijas kandidātu nereģistrēšanu prezidenta vēlēšanām. Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko brīdinājis, ka «revolūcijas mums nepalīdzēs», vēsta ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa.

Trešdien, 15.jūlijā, Lukašenko, apmeklējot Vitebskas pilsētu Latvijas pierobežā, tikšanās reizē ar pilsētas vadību sacījis:

«Ne maidani, ne revolūcijas mums nepalīdzēs».

Maidains bija masveidīga protesta kustība Ukrainā 2013. un 2014.gadā, kas panāca Ukrainas prokremliskā prezidenta Viktora Janukoviča un Ukrainas valdības atkāpšanos. Sadursmēs ar drošībniekiem bojā gāja vairāk nekā simts cilvēki.

Otrdien, 14.jūlijā, Baltkrievijas Centrālā vēlēšanu komisija noraidījusi populāru opozīcijas politiķu Viktora Babariko un Valērija Tsepkalo iesniegumus par kandidēšanu prezidenta vēlēšanās, kas gaidāmas 9.augustā.

Iestādes lēmums izsaucis virkni protesta akciju, kur piketētājus un žurnālistus aizturējuši īpašo uzdevumu vienības OMON vīri. Minskā trešdien aptuveni 2 000 cilvēki izveidojusi pusotru kilometru garu rindu pie Centrālās vēlēšanu komisijas ēkas, lai iesniegtu sūdzības par Babariko un Tsepkalo nereģistrēšanu vēlēšanām, ziņo Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas