Baltkrievija un Krievija apstiprina 28 plānus valstu tuvināšanai, tostarp aizsardzībā

Krievija un Baltkrievijai virzoties uz priekšu gadu desmitiem ilgajā iecerē par kopīgas savienības valsts izveidi, abu valstu vadītāji parakstījuši vienošanos par ciešākiem sakariem dažādās jomās. Starp tām ir arī aizsardzība, vēsta ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa un franču ziņu aģentūra AFP.

Maskava un Minska nolīgumu par savienības valsts izveidi parakstīja 1999.gadā, un kopš tā laika bijuši gan aktīvāku, gan pasīvāku sarunu posmi par šo tēmu. Politiskā projekta īstenošana būtu plats solis virzienā uz abu valstu ekonomisko un politisko struktūru apvienošanu, taču vienlaikus šāda tuvināšanās iedragātu Baltkrievijas suverenitāti, kam vismaz ārēji ilgus gadus pretojies Baltkrievijas vadītājs Aleksandrs Lukašenko.

Lasiet arī: Portugālē atlaiž parlamentu par budžeta nepieņemšanu

Ceturtdien, 4.novembrī, abu valstu mediji vēstījuši, ka Savienības valsts Augstākās valsts padomes tiešsaistes sanāksmē Lukašenko un Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījuši vienošanos par 28 integrācijas plāniem. Dokumentā galvenokārt ir runa par ekonomiskiem un regulatoras dabas jautājumiem tādās jomās kā nodokļi, banku darbība, rūpniecība, lauksamniecība un enerģētika. Papildus tam Putins un Lukašenko apstiprinājuši vienotu militāro doktrīnu, savukārt virzība uz politisku integrāciju nav tikusi pieminēta.

«Mēs kopīgi pretosimies jebkuriem centieniem jaukties mūsu suverēno valstu iekšējās lietās, un Krievija, protams, turpinās sniegt atbalstu brālīgajai Baltkrievijas tautai,» Putins sacījis, atrodoties Krimā. Ukrainai piederošo Melnās jūras pussalu Krievija nelikumīgi iekļāva savā sastāvā 2014.gadā, vēsta AFP un Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas