Baltkrievijai ir nepieciešama ES atbilde, aicina Latuško no Koordinācijas padomes

Baltkrievijas Koordinācijas padomes Prezidija loceklis Pāvels Latuško

ES ir jārīkojas atbilstoši tās apņēmībai atbalstīt demokrātiju un jāpārtrauc uzskatīt Aleksandru Lukašenko par Baltkrievijas prezidentu, tā baltkrievu opozīcijas Koordinācijas padomes figūra, bijušais ministrs Pāvels Latuško sacījis intervijā ASV medijam Radio Brīvā Eiropa.

«Tas ir ļoti svarīgs signāls Baltkrievijas sabiedrībai. Laiks deklarācijas [pieņemšanai] jau ir pagājis. Ir nepieciešama rīcība,» tā ceturtdien, 10.septembrī, uzturoties trimdā Prāgā, sacījis Pāvels Latuško.

Šobrīd viņš ieņem Prezidija locekļa amatu Baltkrievijas Koordinācijas padomē, kuras locekļus šonedēļ Baltkrievijā mērķtiecīgi aiztur civilā apģērbā tērpušies vīrieši maskās. Latuško nav vienmēr bijis Lukašenko režīma pretinieks. No 2009. līdz 2012.gadam viņš ieņēmis Baltkrievijas kultūras ministra amatu. Līdz 2019.gadam viņš bijis Baltkrievijas vēstnieks dažādās Rietumeiropas valstīs.

«ES mūs mācīja! Iemācīja mums demokrātiju! Tagad ir laiks palīdzēt,»

ar vilšanos balsī sacījis opozīcijas aktīvists. Viņš arī vaicājis, «cik vēl vardarbības aktu vajadzīgs» pret Baltkrievijas pilsonisko sabiedrību, lai ES rīkotos?

Kopš 9.augusta Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām drošībnieki valstī ir aizturējuši vairākus tūkstošus protestētāju, situši cilvēkus uz ielas un vairāki simti tikuši spīdzināti aiz slēgtām durvīm izolatoros, tomēr opozicionāri kopumā bijuši miermīlīgi un nav atbildējuši ar vardarbību, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Lasiet arī: BNN PĒTA: Klaipēdas Ostā darbdiena sākas ar Baltkrievijas ziņu lasīšanu

No ES valstīm visstingrāk pret Lukašenko režīmu ir izteikusies Lietuva, kura kopā ar Latviju un Igauniju ir ieviesušas sankcijas pret 30 baltkrievu amatpersonām, tostarp Lukašenko.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas