Baltkrievija ceļā uz savu AES, patīk Lietuvai vai nē

Linas Jegelevičius for the BNN

Lietuva pauž arvien pieaugošu satraukumu par Krievijā ražotu atomreaktoru uzstādīšanu topošajā Astravjecas atomelektrostacijā otrpus valsts robežai ar Baltkrieviju.

Tikmēr par austrumu kaimiņu krietni prognozējamākas valstis, kā, piemēram, Somija, Čehija un Slovākija atzīst, ka arī to kodolspēkstacijās izmantoti reaktori, kuri Viļņai raisa nopietnas bažas.

Lietuviešu enerģētikas speciālists Vidmants Jankausks (Vidmantas Jankauskas) savukārt ir pārliecināts, ka, neraugoties uz nopietniem pūliņiem, Lietuvai neizdosies apturēt Astravjecas AES būvniecību, bet valstij būtu jācenšas jautājumā iesaistīt starptautiskās organizācijas.

«Pirmkārt, Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra. Mums jācenšas panākt, lai tā apseko šo AES tagad, pēcāk un regulāri pēc nodošanas ekspluatācijā,» vērtē eksperts.

Pēc Seima deputāta Lina Balša (Linas Balsys) domām, šobrīd visbīstamākais Astravjecas AES projektā ir tas, ka pār reaktoriem  nav paredzēts celt drošības sarkofāgu, kas varētu mazināt kodolkatastrofu gadījumā, ja reaktori avārijas situācijā izkustu.

Ref: 111.111.111.3489

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas