Baltkrievijas cietumā sešu nedēļu bada streiku beidz opozīcijas emuāra autors

Baltkrievijā populāra opozīcijas emuāra autors Ihars Losiks, kurš kopš jūnija ir ieslodzīts aizturēšanas centrā, ir beidzis nepilnas sešas nedēļas ilgu bada streiku. Turpinoties protestiem pret Aleksandra Lukašenko režīmu, nedēļas nogalē aizturēti vairāk nekā 150 cilvēki, vēsta ASV raidorganizācija Radio Brīvā Eiropa.

Baltkrievu opozīcijas interneta aktīvists Ihars Losiks tika izturēts 2020.gada 25.jūnijā, varasiestādēm vainojot viņu sava sociālā tīkla Telegram kanāla izmantošanā, lai gatavotu sabiedriskās kārtības pārkāpumus pirms 9.augusta prezidenta vēlēšanām.

2020.gada nogalē, joprojām atrodoties aizturēšanā un gaidot tiesas prāvu bēdīgi slavenajā Akrestsina aizturēšanas centrā Minskā, vīrietis pieteica bada streiku, jo viņam tika izvirzītas jaunas apsūdzības. Notiesāšanas gadījumā vīrietim draud astoņus gadus ilgs cietumsods.

Pirmdien, 25.janvārī, Losiks ar advokāta starpniecību paziņoja par brīvprātīgu bada streika izbeigšanu. Lēmumu viņš skaidrojis ar ieklausīšanos «simtos un tūkstošos Baltkrievu lūgumu to izbeigt» un ar to, ka «daudzi ir sākuši bada streikus, solidarizējoties ar mani».

Svētdien, 24.janvārī, daudzviet Baltkrievijā notikušas regulārās protesta akcijas pret Aleksandra Lukašenko režīmu un par politieslodzīto atbrīvošanu. Lukašenko lojālas iekšlietu resora vienības aizturējušas vairāk nekā 150 cilvēkus, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas