Baltkrievijas drošībnieki, dzenot migrantus pāri robežai, ienāk Lietuvā

Lietuvas robežsardze paziņojusi, ka valsts robežu ar Baltkrieviju nelikumīgi šķērsojuši ap desmit baltkrievu drošībnieki, kuri tobrīd dzinuši uz Lietuvas teritoriju 35 irākiešus, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Saskaņā ar Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta pausto incidents noticis otrdien, 17.augustā, kad robežu pie Dievenišķu ciema Lietuvā pārkāpuši baltkrievu drošībnieki, kuri bijuši aprīķoti ar pūļa savaldīšanai paredzētu bruņojumu.

Lasiet arī: Lietuva pāriet uz maksas testiem, bet alerģiskiem cilvēkiem, grūtniecēm – izņēmumi

«Drošībnieki izgāja no teritorijas pēc vairākām minūtēm, pēc tam, kad Lietuvas robežsargi viņiem bija vairākkārt teikuši, ka viņi ir pārkāpuši robežu,» informēja Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta preses pārstāvis Roks Pukinsks (Rokas Pukinskas).

Saistībā ar incidentu Lietuva apņēmusies pastiprināt patruļas uz robežas. Baltkrievijas Robežas komiteja savukārt izplatījusi video materiālu, kas filmēts no tās robežas puses un kur nav redzami baltkrievu drošībnieki ar plastmasas vairogiem un aizsargķiverēm, kādi redzami Lietuvas puses nofilmētā video.

Lietuvā 2021.gadā nelikumīgi iekļuvuši 4 124 trešo valstu pilsoņi, no tiem vairums – jūlijā. Kopš Lietuva sākusi neļaut valstī nelikumīgi iekļūt migrantiem, šis skaits sarucis un no 5. līdz 16.augustam reģistrēti vien 14 robežpārkāpēji, vēsta Reuters.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas