Baltkrievijas opozicionāre Tihanovska Vācijā tiekas ar Angelu Merkeli

Vācijas kanclere Angela Merkele (pa kreisi) un Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska Berlīnē tikusies ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli (Angela Merkel) un paudusi cerību, ka Vācija atbalstīs Baltkrievijas pilsonisko sabiedrību un neatkarīgus medijus, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Tikšanās notikusi otrdien, 6.oktobrī, Berlīnē un tās laikā Baltkrievijas prezidenta amata kandidāte Tihanovska aicinājusi Vācijas valdību palīdzēt Baltkrievijai, kur pēc 9.augusta prezidenta vēlēšanām turpinās masveidīgi prodemokrātiski protesti. Kā dāvanu viņa pasniegusi Vācijas kanclerei baltā un sarkanā krāsā krāsotu lietussargu saistībā ar Baltkrievijas vēsturisko balti-sarkani-balto karogu, kas valstī ir kļuvis par opozīcijas simbolu.

«Esmu ļoti pateicīga Vācijai un visiem cilvēkiem Vācijā, kuri tik ļoti atbalsta Baltkrievijas tautu tās cīņā par brīvību, tās cīņā par jaunām, godīgām un caurskatāmām vēlēšanām,» Tihanovska sacījusi žurnālistiem pēc tikšanās, kas ilgusi 45 minūtes, vēsta DW.

Vācija tās atbalstu baltkrievu demokrātijas un likuma varas centieniem ir paudusi ES līmenī, kopā ar 26 citām ES dalībvalstīm ieviešot sankcijas pret virkni Aleksandra Lukašenko represīvā režīma amatpersonām, kas paredz liegt tām ieceļot ES dalībvalstu teritorijā un iesaldēt šo personu līdzekļus, kas atrodas attiecīgo valstu jurisdikcijā.

BNN jau vēstīja, ka Baltkrievijas opozīcija jau vairāk nekā piecdesmit dienas valstī organizējusi miermīlīgas, masveida protesta akcijas, neraugoties uz protestētāju, žurnālistu un opozicionāru aizturēšanām, to nežēlīgu sišanu, miesas bojājumu nodarīšanu un spīdzināšanu. Tiek vēstīts arī par bezvēsts pazudušiem cilvēkiem. Opozīcija, kas cenšas panākt brīvas un godīgas prezidenta vēlēšanas, vardarbības pārtraukšanu un politieslodzīto atbrīvošanu, pagājušajā nedēļā ir aicinājusi pastiprināt sabiedrības spiedienu uz Lukašenko režīmu un uzsākt sabiedrisko nepakļaušanos varai, vēsta DW.

Pēc Lukašenko zvēresta došanas ceremonijas pagājušajā nedēļā viņu par Baltkrievijas prezidentu atteikušās atzīt Baltijas valstis, vairākas Višegradas grupas valstis, ES – par to pavēstījis ES augstais ārlietu un drošības politikas pārstāvis Žuzeps Borels (Josep Borrell) – un arī ASV.

Sankcijas pret Baltkrievijas amatpersonām ir ieviesušas Baltijas valstis, ES, Lielbritānija un Kanāda.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas