Baltkrievijas pilsonim par spiegošanu Latvijā ģenerālprokuratūra ceļ apsūdzību

Ģenerālprokuratūra ir cēlusi apsūdzību Baltkrievijas pilsonim, kurš Latvijā nodarbojies ar spiegošanu Baltkrievijas militārā izlūkdienesta uzdevumā. Patlaban lietu izmeklē Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Īpaši pilnvaroto prokuroru nodaļa, informē prokuratūras preses pārstāve Ieva Šomina.

Apsūdzība celta pēc Krimināllikuma panta par spiegošanu pirmās daļas.

Patlaban prokuratūra plašāku komentārus par lietas apstākļiem nesniedza. Lietu tiesai varētu nodot septembrī.

Par šādu nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem un probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Jau ziņots, ka apsūdzību rosināja celt Valsts drošības dienests (VDD). Minēto Baltkrievijas pilsoni aizdomās par spiegošanu VDD ciešā sadarbībā ar Militārās izlūkošanas un drošības dienestu (MIDD) aizturēja šogad 15.februārī.

Lasiet arī: Par spiegošanu Latvijā rosina apsūdzēt Baltkrievijas pilsoni

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka Baltkrievijas pilsonis slepenai sadarbībai savervēts un apmācīts Baltkrievijas teritorijā.

Minētajai personai kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums.

Pēdējos gados VDD aizturējis un rosinājis prokuratūrai apsūdzēt vairākus Latvijas valstspiederīgos par spiegošanu Krievijas labā. Pazīstamākais no iespējamiem spiegotājiem ir Saeimas deputāts Jānis Ādamsons, kura lieta patlaban atrodas pirmās instances tiesā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas