Baltkrievijas prezidenta amata kandidāte noslēpj bērnus ES valstī

Baltkrievijas prezidenta kandidāte Svjatlana Tsikhanovska

Baltkrievijas opozīcijas kopējā kandidāte augusta prezidenta vēlēšanām Svjatlana Tsikhanovska nogādājusi savus bērnus kādā ES dalībvalstī, norādot, ka Baltkrievijā saņēmusi draudus, vēsta ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa.

Tsikhanovska kļuvusi par opozīcijas kopējo kandidāti 9.augustā gaidāmām vēlēšanām pēc tam, kad Baltkrievijas Centrālā Vēlēšanu komisija reģistrējusi viņas kandidatūru, taču atteikusi reģistrāciju diviem sabiedrībā populāriem kandidātiem.

Tie ir eksbanķieris Viktors Babariko un diplomāts, datortehnoloģiju parka izveidotāju Valērijs Tsepkalo.

Pirmdien, 20.jūlijā, Baltkrievijas mediji vēstīja, ka Tsikhanovska nogādājusi savus divus bērnus, kuri ir četrus un desmit gadus veci, un viņu vecmāmiņu uz kādu ES dalībvalsti, kuras nosaukums netiek publiski atklāts.

Lasiet arī: Baltkrievijā opozīcijas kopējā prezidenta kandidāte Minskā pulcina tūkstošus

Baltkrievijas prezidenta kandidāte iepriekš sacījusi, ka viņa un viņas ģimene ir saņēmusi draudus par piedalīšanos prezidenta vēlēšanās. Nataļja Radzina, kura vada ziņu portālu Charter97.org un kura palīdzējusi izvest Tsikhanovskas tuviniekus no valsts, norādījusi, ka kandidāte bijusi satraukta, ka viņa var tikt arestēta un viņai var atņemt bērnus. Tsikhanovskas vīrs, Baltkrievijas sabiedrībā pazīstams video emuāra veidotājs ir ievietots ieslodzījumā, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas