Baltkrievijas prezidenta kandidāte: Esmu pret integrāciju ar Krieviju

Baltkrievijas prezidenta amata kandidāte Svjatlana Tsikhanovska

Baltkrievijā šonedēļ gaidāmas prezidenta vēlēšanas. Populārākā opozīcijas kandidāte Svjatlana Tsikhanovska norādījusi, ka ir pret valsts ciešāku integrāciju ar Krieviju, tomēr arī strauja tuvināšanās ES neesot viņas mērķis, vēsta ziņu portāls Lenta.ru un ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa.

Tsikhanovska, pēc profesijas pedagoģe un tulkotāja, startēt prezidenta vēlēšanās pieteicās pēc tam, kad balotēties vēlēšanās tika liegts viņas vīram Sjarhejam Tsikhanovskim, kurš ir ieslodzīts cietumā.

«Personīgi es esmu pret dziļāku integrāciju ar Krieviju, jo Baltkrievija ir suverēna nācija. Mēs gribam būt neatkarīgi.

Citu valstu vidū mēs vēlamies atrast draugus, nevis ienaidniekus,» prezidenta amata kandidāte sacījusi intervijā Lenta.ru.

Jautāta, vai Baltkrievijai, kas robežojas ar trim ES dalībvalstīm, Latviju, Lietuvu un Poliju, būtu jātiecas iestāties ES, Tsikhanovska atbildējusi: «Vai tiešām nepieciešams izvēlēties?». Viņa norādījusi, ka Baltkrievijai būtu jāattīsta ekonomiskās un politiskās attiecības ar visām valstīm.

Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas ir gaidāmas svētdien, 9.augustā, un to norisi atļauts uzraudzīt vēl mazāk ārvalstu novērotājiem nekā iepriekš. Vēlēšanās cīņa faktiski būs par Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko režīma turpināšanos. Tas ir vadījis valsti kopš 1994.gada.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas