Baltkrievijas Varoņu gājienā drošībnieki aiztur 400 cilvēkus

Minskā vairāki desmiti tūkstoši cilvēku piedalījušies Varoņu gājienā vēršoties pret valdošo režīmu un prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu. Drošībnieki maskās vardarbīgi aizturējuši vairāk nekā 400 tā dalībniekus, vēsta vācu raidorganizācija DW.

Svētdien, 13.septembrī, notikušais gājiens noslēdza piekto nedēļu pēc kārtas, kad Minskā iedzīvotāji masveidīgi pulcējušies un prasījuši prezidenta Aleksandra Lukašenko atkāpšanos un jaunu, brīvu un godīgu prezidenta vēlēšanu sarīkošanu.

Aizvadītajā nedēļā Baltkrievijā tikuši aizturēti opozīcijas līderi, vairāki Koordinācijas padomes Prezidija locekļi. Svētdienas gājiens bijis veltīts tiem un īpaši aizturētajai Marijai Koļesņikovai.

Lasiet arī: Baltkrievijai ir nepieciešama ES atbilde, aicina Latuško no Koordinācijas padomes

OMON formās un civilā apģērbā tērpušies drošībnieki svētdien nogaidījuši, kad pūlis kļūst mazāks un cilvēki sāk izklīst. Tad tie sākuši aizturēt gan sievietes, gan vīriešus, izraujot tos no pūļa un iegrūžot mikroautobusos, brīžiem arī sitot ar dūrēm un stekiem.

Baltkrievijas prezidentam Aleksandram Lukašenko šonedēļ Krievijā paredzēta tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Kremlis pavēstījis, ka tikšanās reizē tiks apspriesta Baltkrievijas un Krievijas savstarpēja integrācija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas