Baltkrievu organizācija vēsta par incidentu Astravjecas AES

Baltkrievijas pirmajā kodolspēkstacijā, Astravjecas atomelektrostacijā (AES), kuras ekspluatācija sākta šoruden, ir noticis otrais tehniskas dabas incidents, pavēstījusi baltkrievu vides aizsardzības organizācija Ekodom, kā tās pausto citē Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Saskaņā ar Ekodom vēstīto ir bojāta Astravjecas AES pirmā reaktora dzesēšanas sistēma, tā otrdien, 1.decembrī, raksta LRT.

Baltkrievijas oficiālajos plašsaziņas līdzekļos un iestāžu tīmekļa vietnēs pagaidām nav publiskota informācija par iespējamo incidentu kodolspēkstacijā. Lietuva, kuras galvaspilsēta Viļņa atrodas aptuveni 50 kilometru attālumā no objekta, ir vērsusies par enerģētiku atbildīgajā Baltkrievijas ministrijā.

Ja tiktu apstiprināta informācija par šādu tehnisku bojājumu Astravjecas AES darbībā, tas būtu jau otrais incidents, kas tajā noticis, kopš sākta objekta ekspluatācija. Vien dažas dienas pēc ekspluatācijas uzsākšanas tehniska kļūme spēkstacijā lika 8.novembrī atslēgt to no Baltkrievijas elektroapgādes tīkla, par ko tika ziņots Baltkrievijas plašsaziņas līdzekļos. Astravjecas AES darbība tika atsākta 19.novembrī.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1288877/belarusian-ngo-reports-incident-at-astravyets-nuclear-plant

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!