Bankā: Ar bezkontaktu norēķinu kartēm Latvijā iepērkas 120 000 cilvēku

Swedbank bezkontaktu karte

Ātriem ikdienas norēķiniem iedzīvotāji izvēlas bezkontakta kartes, ar tām iepērkas 120 000 cilvēku, BNN norāda Swedbank pārstāvji.

Swedbank dati liecina – 80% no visām maksājumu kartēm, kas tiek pasūtītas no jauna, ir bezkontaktu norēķinu kartes. Kopumā Latvijā ir jau vairāk nekā 4 800 tirdzniecības vietas, kur var norēķināties ar bezkontaktu kartēm, un ik dienu to skaits pieaug.

Vidējā naudas summa, par kuru iedzīvotāji izvēlas tikai nopīkstināt karti, neievadot PIN kodu, šobrīd ir četri eiro, liecina Swedbank apkopotie dati par bezkontakta norēķiniem.

Kopš pagājušā gada rudens interese par jaunajām bezkontakta kartēm ir dubultojusies – ja pērn augustā tika izsniegti 7 000 šādu karšu, tad šogad jaunas bezkontakta kartes ik mēnesi saņem jau aptuveni 15 000 cilvēku. Visvairāk bezkontakta karšu īpašnieku vidū ir tieši jaunieši (47%), kuri arī visbiežāk tās izmanto norēķiniem līdz desmit eiro. «Interesanti, ka arī 15% no Swedbank klientiem senioriem ir pieteikušies un norēķiniem izmanto bezkontakta karti,» uzsver bankā. 

Tirgotāji un banku darbinieku turpina informēt klientus par bezkontakta norēķinu karšu iespējām, jo cilvēki dažkārt aizmirst, ka par pirkumiem līdz desmit eiro ar jauno karti var norēķināties neievietojot to maksājumu karšu terminālī, bet vienkārši pietuvinot jeb «nopīkstinot» to pie termināļa. Atsevišķās vietās arī norēķinoties virs desmit eiro karte nav jāievieto maksājumu terminālī, bet jāpietuvina maksājumu terminālim un tad jāievada PIN kods.

«Bezkontakta karšu iespējas, protams, neaprobežojas ar norēķiniem tirdzniecības vietās. Viens no būtiskiem bezkontaktu tehnoloģijas attīstības virzieniem ir norēķini sabiedriskajā transportā, kas ir loģisks un pasaulē sevi jau pierādījis norēķinu veids. Galvenā šādu karšu ērtība – ceļojot nav nepieciešams iegādāties katras pilsētas sabiedriskā transporta biļetes vai speciālas kartes. Piemēram, Rīgā ar bezkontakta karti var iegādāties vilciena biļeti, bet Londonā ar Swedbank bezkontakta karti jau šodien var norēķināties par braucieniem metro,» stāsta Swedbank valdes loceklis un Privātpersonu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Renārs Rūsis.

Viņš cer, ka tuvākajā laikā par šādām norēķinu iespējām sabiedriskajā transportā varēs runāt jau visas Latvijas mērogā.

Pirmās bezkontakta kartes Swedbank izsniedza 2016.gada rudenī. Ikviens interesents jaunajām bezkontakta norēķinu kartēm var pieteikties savā internetbankā vai Swedbank filiālē.

Ref:224.000.103.916

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas