Bankai Citadele piederošo meitasbanku Šveicē iegādāsies Gibraltāra banka Trusted Novus Bank

Bankai Citadele piederošo meitasbanku Šveicē Kaleido Privatbank iegādāsies Gibraltāra banka Trusted Novus Bank Limited, pavēstīja bankas Citadele pārstāvji.

Bankā informēja, ka ir noslēgts līgums ar Trusted Novus Bank Limited par bankai Citadele piederošās meitasbankas Šveicē Kaleido Privatbank pārdošanu. Trusted Novus Bank Limited iegādāsies 100% Kaleido Privatbank akciju.

Darījumu plānots pabeigt līdz 2022.gada beigām pēc regulatoru atļauju saņemšanas.

Bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Jūhans Okerblums atzīmē, ka Šveices meitassabiedrības pārdošana atbilst bankas Citadele ilgtermiņa ambīcijām kļūt par vadošo finanšu pakalpojumu sniedzēju Baltijā.

«Jaunajiem īpašniekiem ir stingra apņemšanās un kompetence, lai turpinātu atbalstīt jauno Kaleido Privatbank stratēģiju un ļautu viņiem īstenot izaugsmes potenciālu,» viņš norāda.

Bankā atzīmē, ka 2020.gadā Kaleido Privatbank pārorientēja stratēģiju uz klientiem no DACH reģiona – no Vācijas, Austrijas un Šveices.

Bankas Citadele publiskotā informācija liecina, ka 2021.gada 1.aprīlī Šveices AP Anlage & Privatbank mainīja nosaukumu uz Kaleido Privatbank. Bankas centrālais birojs atrodas Cīrihē, Šveicē.

2020.gada beigās Kaleido Privatbank aktīvi bija 207,838 miljonu Šveices franku (192,4 miljonu eiro) apmērā, liecina publiskotais bankas gada pārskats.

Pēc aktīvu apmēra banka Citadele ir otra lielākā banka Latvijā. Bankas akcionāri ir ASV investīciju kompānijas Ripplewood meitaskompānija RA Citadele Holdings LLC un starptautisku investoru grupa (75% plus viena akcija), kā arī Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (25% mīnus viena akcija). Bankas obligācijas kotē Nasdaq Riga parāda vērtspapīru sarakstā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas