Bankām Baltkrievijā prasa pārtvert humānās palīdzības ziedojumus

Baltkrievijas varasiestādes likušas bankām iesaldēt ziedojumu naudu, kas tiek izmaksāta kā kompensācija policijas represiju upuriem un sodītiem protestētājiem. Aleksandra Lukašenko režīma skatījumā ziedojumu nolūks ir panākt varas nomaiņu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Augustā baltkrievs Andrejs Leončiks, kurš dzīvo Londonā, izveidoja humānās palīdzības fondu BY_help, un tajā lielākoties mazu ziedojumu ceļā savākti vairākus miljonus britu mārciņu lieli līdzekļi. Fonda prakse ir pārskaitīt naudu vai nu personām, kurām policija nodarījusi miesas bojājumus, vai pārskaitīt to kā kompensāciju par naudas sodiem, kas piespriesti protestētājiem.

Lasiet arī: Latvija saņēmusi 20 Baltkrievijas pilsoņu lūgumus pēc patvēruma

Kā norādījis fonds, līdz pirmdienai, 9.novembrim, tas saņēmis vairāk nekā 8 700 lūgumus pēc finansiāla atbalsta un pēc telefoniskas faktu pārbaudes izmaksājis naudu vairāk nekā 3 300 gadījumu, kur Baltkrievijas iedzīvotāji tikuši aizturēti, fiziski cietuši vai sodīti ar naudas sodu.

Lukašenko režīmam lojālas varasiestādes nu izsūtījušas vēstules valstī strādājošām bankām ar prasību iesaldēt Leončika BY_help fonda pārskaitītus līdzekļus.

Pamatojums ir, ka Leončiks kopā ar opozīcijas līderi Svetlanu Tihanovsku vāc naudu «lai atbalstītu protestu rīcību Baltkrievijā» ar mērķi gāzt valdību. Leončiks savukārt ir noliedzis, ka būtu saistīts ar Tihanovsku un ka fonds finansētu protestu kustību, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!