Bankas pārtrauks izsniegt un aizvietot kodu kartes

Līdz ar stingrākām Eiropas Savienības (ES) prasībām attiecībā uz klientu digitālo autentifikāciju vairākas bankas no 2019.gada plāno atteikties no internetbankas kodu karšu izmantošanas.

Tā, piemēram, Swedbank 2019.gada 9.septembrī pilnībā slēgs kodu karšu izmantošanu, bet SEB banka no 8.janvāra pārtrauks izsniegt un aizvietot internetbankas kodu kartes.

Lai novērstu risku, ka daļa klientu nokavē kodu karšu slēgšanu vai saskaras ar rindām apkalpošanas vietā, atliekot pāreju uz pēdējo brīdi, Swedbank no 2019.gada sākuma sāks ieviest pakāpeniskus maksājumu limitu samazinājumus maksājumiem ar kodu kartēm.

Kodu karšu izmantošanas ierobežojumi 2019.gadā dienas maksājuma limitam no 10.janvāra būs 100 eiro, 7.marta – 50 eiro, bet no 6.jūnija – 20 eiro. Tas nozīmē, ka ar kodu karti vairs nevarēs veikt maksājumus par summu, kas ir lielāka par norādīto dienas limitu. Savukārt no 7.marta tiks slēgta iespēja autorizēties Swedbank mobilajā lietotnē, izmantojot kodu karti.

Banka aicina klientus laikus nomainīt kodu karti pret citu sev piemērotu autentifikācijas līdzekli. Alternatīvas kodu kartei ir bezmaksas lietotne Smart-ID, kodu kalkulators un elektroniskā identifikācijas karte (eID).

ASEB banka norāda, ka kodu karšu risinājums ir novecojis un neatbilst mūsdienu informācijas tehnoloģiju drošības standartiem. Tā vietā banka aicina izvēlēties viedtālruņu bezmaksas lietotni Smart-ID vai kodu kalkulatoru.

Jāpiebilst, ka 2019.gada 14.septembrī stājas spēkā Eiropas Komisijas Deleģētā regula 2018/389 attiecībā uz tehniskajiem standartiem par drošu lietotāja autentificēšanu.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas